Devatenáctka ševců veze tři body z Hradce Králové

Devatenáctka ševců ve 23. kole první dorostenecké ligy zvítězila v Hradci Králové. O nejtěsnější výhře v poměru 1:0 rozhodl krátce před přestávkou Lukáš Branecký. Žlutomodří tak slaví první jarní venkovní vítězství.

Od začátku střetnutí měli žlutomodří mírně navrch, i když první větší šanci si vytvořili Východočeši. Hosty ovšem zachránila tyč. Pak už se mladí ševci začali prosazovat více po stranách a po jednom z kontrů nachystal Grygera ideální balon do šestnáctky pro Braneckého. Ten se nemýlil. „V první půli se nám celkem dařila přechodová fáze, dokázali jsme se dostávat do zajímavých situací a jednu z nich jsme také proměnili,“ pochvaloval si zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Votroci po změně stran zjednodušili hru, začali více nakopávat a spoléhat na osobní souboje. Tím se hra rozkouskovala, vyrovnala a domácí z toho vytěžili pokutový kop po faulu v hostující šestnáctce. V této těžké chvíli ovšem podržel mladé ševce brankář Mareček, který střelu z penalty vyrazil. Jinak se ve druhé půli hrálo spíše mezi oběma šestnáctkami a další vyložené šance už se ani na jedné straně neurodily.

„Dnes jsem rád především za tři body. Už na Spartě nebo na Slavii jsme měli dobře rozehrané zápasy, ale nedotáhli jsme je k bodovému zisku. Dnes se nám to konečně podařilo, i když ve druhé půli jsme museli čelit penaltě, tu jsme ale naštěstí přežili. Spokojený jsem byl jinak spíše s prvním poločasem, v němž jsme byli fotbalovější a nebezpečnější, po přestávce se hra vyrovnala a utkání bylo otevřené až do konce,“ uvedl zlínský kouč.

Také sedmnáctka ševců zvládla lépe první poločas, jenomže z něj vytěžila pouze vedoucí branku, kterou Východočeši dokázali rychle odpovědět. „Jinak jsme ale odehráli solidní poločas. Pokud byl míč na zemi, měli jsme fotbalově navrch, ovšem v koncovce jsme se prosadit nedokázali a řadu šancí jsme až trestuhodně prohospodařili,“ mrzelo zlínského trenéra Radka Matulíka.

Když pak na začátku druhé půle zahodili mladí ševci i další dvě tutovky, přišel trest. Votroci nejprve vstřelili vedoucí gól, potom si výsledek ještě pojistili. Žlutomodří kontaktním golem sice duel zdramatizovali, jenomže poměrně záhy inkasovali počtvrté. „Ve druhé půli byl soupeř přímočařejší a nebezpečnější. Na rozdíl od nás navíc dokázal svoje šance proměňovat, s čímž my jsme v první půli měli problémy,“ porovnal zlínský kouč.

V sobotu hostí mladí ševci Jihlavu.

VÝSLEDKY – 23. KOLO CDL: FC HRADEC KRÁLOVÉ “19“ – FC ZLÍN “19“ 0:1 (0:1). Branka: 43. Branecký Lukáš. Rozhodčí: Kříž Jiří – Kvaček Jan, Bednář Jaroslav. Diváci: 60. Sestava Zlína: Mareček – Hvozdenský, Kojecký, Hönig, Branecký (84. Navrátil), Ovesný, Švach (84. Zábojník), Tesař (56. Fuksa), Průcha (92. Štefan), Grygera (92. Dorňák), Slouk.

FC HRADEC KRÁLOVÉ “17“ – FC ZLÍN “17“ 4:2 (1:1). Branky: 23. Moravčík Šimon, 52. Kulič Marek, 62. Žalud Petr, 75. Kameník František – 18. Štefan Jiří, 73. Kroča Radim. Rozhodčí: Kvaček Jan – Kříž Jiří, Bednář Jaroslav. Diváci: 75. Sestava Zlína: Kaňok – Nevěřil, Barbořík (84. Žabčík), Hellebrand F. (68. Hošťálek), Dorňák, Hellebrand T., Pacik (58. Hodulák), Štefan, Dvořák (68. Kroča), Ševčík, Tomaštík.