Ani ofsajdy nezastavily zlínské fotbalistky v cestě za třemi body z Vyškova

Ženy FC Zlín mají za sebou další utkání Moravskoslezské fotbalové ligy žen. Sehrály jej ve středu na pěkném hřišti v Chválkovicích na Hané proti ženám MFK Vyškov a připsaly si do tabulky další tři body za povinné vítězství nad posledním týmem soutěže. Jejich náskok na prvním místě na Prostějov se tak čtyři kola před koncem soutěže opět zvýšil na sedm bodů.

Zápas probíhal podle očekávání: žlutomodré ženy hned od prvních minut začaly dobývat branku, ale jejich snahu zpočátku mařil jeden ofsajd za druhým: buď přihrávka na rozběhnutou hráčku přišla pozdě, nebo útočnice vyběhla za vyškovskou obranu příliš brzy. A hodně přihrávek stačily zachytit obětavě hrající domácí obránkyně, nebo je posbírala gólmanka.

Až v 18. minutě svůj náběh přesně načasovala Vendula Machů, ale sólový nájezd zakončila jen střelou do strážkyně domácí branky. Ta ve stejné situaci potom vychytala i Barboru Marholtovou, jejíž střelu vyrazila na roh. Skóre tak otevřela až sváteční střelkyně Lucie Hrubá, jež se ve 35. minutě dostala ke střele za hranicí šestnáctky, a její padáček skončil pod břevnem domácí branky.

Do konce poločasu ještě postupovala sama na branku Eliška Martináková, která zakončila střelou z úhlu vedle branky. A těsně před přestávkou poslala do sóla Barbora Marholtová Terezu Dorotovičovou: ta gólmanku sice překonala, ale její střela skončila na tyči.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil: hned ve 48. minutě byla ve velké šanci opět Tereza Dorotovičová, kterou před brankou po svém úniku našla střídající dorostenka Karolína Průchová, avšak svou střelu tentokrát poslala do gólmanky. Žlutomodré holky potom zahodily ještě několik dalších šancí, nejblíže ke gólu byla Magda Žalková, která trefila tyč.

Lucie Martáková po svém sólu v 67. minutě nejprve vystřelila vedle, uspěla až napodruhé v 77. minutě, kdy ji míč za obranu poslala Gabriela Kalandrová. Tentokrát svou střelu poslala do břevna, od kterého se míč odrazil do sítě. A vítězství pojistila tři minuty před koncem nejlepší hostující hráčka Barbora Marholtová.

Další zápas Moravskoslezské fotbalové ligy sehrají ženy FC Zlín v neděli 12. 5. na domácím hřišti na Vršavě proti ženám Uherského Brodu, začátek je v 15.30 hodin.

VÝSLEDEK – 12. KOLO MSLŽ: MFK Vyškov – FC Zlín 0:3 (0:1). Branky: 35. Lucie Hrubá, 77. Lucie Martáková, 87. Barbora Marholtová. Rozhodčí: Budovič Pavel – Smutný Jan, Kašpárek Jiří.  Diváci: 80. Sestava Zlína: Batoušková – Hrubá, Kalandrová, Možíšová, Zichová – Marholtová, Románková, Martáková, Čípová – Žalková, Martináková, střídaly: Machů, Dorotovičová, Hájková, Průchová, Folknerová.