Čtrnáctka ševců herně nezklamala, v podzimní části ji však trápila finální fáze

Čtrnáctka ševců zůstala v podzimní části soutěže Moravskoslezské žákovské ligy lehce za očekáváním. V jednu chvíli dokonce pobývala na samotném chvostu tabulky, od něj se ale dokázala odlepit a mírně se zvednout. Přesto se od žlutomodrých čekalo trochu víc.

„Podzimní část se mi obecně hodnotí těžko. Do sezony jsem šla s přesvědčením, že již máme za sebou půl sezonu na velkém hřišti. Od zimy 2023 jsme se soustředili na přechod na velké hřiště. Jarní sezona v U13 se nám vydařila a dokázali jsme odehrát skvělé zápasy s top týmy. Byli jsme nebezpeční a dařilo se nám v útočné fázi řešit situaci lépe než nyní.  Proto jsme lehce zklamaní,“ potvrdila zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

„Přípravu na sezónu jsme zahájili několika zápasy, kde nic nenasvědčovalo tomu, že přijde období dvou měsíců, v nichž se nám nebude dařit výsledkově. Ano, jsme kategorie, kde výsledky nejsou až tak důležité, jelikož jde především o herní projev, ale i hráči potřebují cítit, že to, co trénují, tak v zápase přináší ovoce,“ vysvětluje zlínská trenérka.

„Pozitivní pro mě je, že kromě zápasu se Slováckem (1:6) jsme herně nepropadli. Ve většině zápasů jsme byli lepším týmem. Ale naše finální a předfinální fáze byla žalostná. Zlomili jsme to až v zápase s Frýdkem, kde se nám povedlo vstřelit pět krásných branek a celý zápas jsme měli pod kontrolou,“ pokračuje Aneta Strachoňová.

„V zimní přípravě se chceme zaměřit na řešení herních situacích v posledních 30 metrech na útočné polovině. Dále se budeme věnovat jednotlivým tématům z koncepce, které potřebujeme stále rozvíjet dál. Ráda bych se zaměřila ještě na součinnosti hráčů v jednotlivých prostorech hřiště, abychom byli pro soupeře více nepříjemní,“ plánuje zlínská trenérka.