Čtrnáctka ševců na Hané statečně bojovala o body, patnáctka doplatila na velké chyby

Starší žáci Zlína vstoupili do finálové skupiny Moravskoslezské žákovské ligy o 1. – 6. místo v Řepčíně, kde narazili na domácí Olomouc. Patnáctka ševců na Sigmu vůbec nestačila a prohrála 0:8. Čtrnáctka ševců kladla Hanákům větší odpor, i ona ale nakonec padla v poměru 1:3.

Patnáctka ševců poměrně záhy inkasovala a po půlhodině hry prohrávala již o tři branky. Také po změně stran se prosazovali výhradně domácí. „Výsledek odpovídá za vše. V prvním poločase jsme ještě konkurovali v mezihře, ale srazily nás obrovské individuální chyby, kdy jel soupeř třikrát sám na brankáře od poloviny hřiště,“ upozornil zlínský trenér Václav Pavlíček.

„Druhý poločas po inkasování dvou branek bylo na hřišti již jen jedno mužstvo. My byli strašně prostupní do obranné fáze, soupeř se tam dostával velice jednoduše, a dopředu jsme za celé utkání téměř nevystřelili na bránu, takže jsme ani na nic lepšího pomýšlet nemohli,“ smutnil zlínský kouč.

To čtrnáctka ševců Olomouci nic nedarovala. Hanáci šli sice z penalty do vedení, ovšem krátce nato srovnal Hlavňovský. Ještě do přestávky si však domácí vzali vedení zpět a po pauze přidali i pojišťující gól.

V sobotu hostí mladí ševci Brno.

VÝSLEDKY – 1. KOLO MSŽL, skupina o 1. – 6. místo: SK SIGMA OLOMOUC “15“ – FC ZLÍN “15“ 8:0 (3:0). Branky: 6. Capka Filip, 25. Křiklava Marek, 29. Capka Filip, 42. Chytil Samuel, 51. Liďák Lukáš, 58. Liďák Lukáš, 63. Capka Filip, 74. Křiklava Marek. Rozhodčí: Panák Vít – Janáček Lukáš, Antoníček Jiří. Diváci: 51. Sestava Zlína: Hrdlička – Sotolář, Trtek, Uhlíř (Vrubel), Šnajdárek (Navrátil), Gřešák, Šmédek, Psota, Pozzi (Hlava), Jakeš, Veselý.

SK SIGMA OLOMOUC “14“ – FC ZLÍN “14“ 3:1 (2:1). Branky: 25. Klanica Petr (pen.), 36. Molík Jakub, 56. Molík Jakub – 29. Hlavňovský Vojtěch. Rozhodčí: Janáček Lukáš – Panák Vít, Antoníček Jiří. Diváci: 45. Sestava Zlína: Procházka – Kišš, Jaroš, Tkáč, Parrilla, Hlavňovský, Němeček, Brambor, Sabák, Vávra, Nevrlý. Na střídání: Matocha, Žiak, Měřil, Truhlář, Juřička, Zachara.