Čtrnáctka ševců protrhla remízovou sérii a vyhrála v Líšni

Ve čtvrtém kole nadstavbové soutěže o 7. – 12. místo se čtrnáctce ševců v rámci Moravskoslezské žákovské ligy podařilo poprvé zvítězit. Žlutomodří po třech remízách zvítězili na hřišti Líšně 3:1.

Čtrnáctka ševců přitom nevstoupila do zápasu nejlépe a jako první skóroval brněnský celek. V utkání jsme rozložili síly mezi všechny hráče, kteří byli k zápasu nominovaní. V první půli jsme byli více pod tlakem, chyběla nám lepší komunikace a organizace, ale i tak se tam objevovaly věci, které si přinášíme z tréninku. Soupeř byl velmi nebezpečný v našem pokutovém území a povedlo se mu naštěstí vstřelit jen jednu branku. My jsme naopak z ojedinělé šance dokázali po spolupráci Žabčíka, Bartošáka a Mártona dát vyrovnávací branku,“ hodnotila úbodní dějství zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

Vstup do druhé půle byl v podání žlutomodrých mnohem živější. „Zlepšili jsme organizaci, byli jsme nebezpečnější a vytvářeli jsme si spoustu šancí. Povedlo se nám otočit zápas na naši stranu, když po centru ze strany od Heriána se prosadil hlavou Tkadlčík. Třešničku na dortu přidal Žabčík, který se trefil z přímého kopu přímo do šibenice. Kluky musím pochválit za týmový výkon, který předváděli po celý zápas, a jsem ráda, že po několika remízách jsme opět vyhráli,“ radovala se zlínská trenérka.

V příštím kole se mladí ševci představí doma na Vršavě, a to v sobotu 11. 5. proti SFC OPAVA.

VÝSLEDEK – 4. KOLO skupina o 7. – 12. místo MSŽL: SK LÍŠEŇ “14“ – FC ZLÍN “14“ 1:3 (1:3). Branky: 12. Kubát Daniel – 29. Márton Martin, 47. Tkadlčík František, 60. Žabčík Adam. Rozhodčí: Sperát Pavel – Slabý Jiří, Urban Samuel. Diváci: 54.