Čtrnáctka ševců v Bratislavě zvítězila a remizovala. Žlutomodří zanechali dobrý dojem

Na dvoudenní trip na Slovensko vyrazila díky prodlouženému prázdninovému víkendu čtrnáctka ševců se sedmnácti hráči a dvěma brankaři. V pátek se žlutomodří chlapci potkali s Petržalkou a o den později absolvovali zápas na Dominu Bratislava.

V utkání proti Petržalce protočili mladí ševci všechny hráče. „V první půli jsme byli více aktivní a dařily se nám pressinkové situace, kombinace a byli jsme nebezpeční v šestnáctce soupeře. Vstup do druhé půle se nesl ve stejném duchu a kluci, který naskočili, přinesli zase něco jiného. Škoda dvou chyb, kdy jsme po jednoduchých ztrátách dostali branky. Celkově jsme ale se zápasem spokojeni,“ konstatovala zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

VÝSLEDEK – příprava: FC Petržalka – FC Zlín 2:2 (0:2). Branky Zlína:  Tkadlčík 2.


Utkání proti Dominu Bratislava se hrálo na menším prostoru, tudíž se jednalo o velmi soubojové střetnutí. „Než jsme se vyrovnali s tvrdou hrou soupeře, inkasovali jsme po nedorozumění v obranné fázi. Po obdržení branky jsme se ale stali lepším týmem. Kluci přenesli do zápasu vše, co chceme, aby se tam objevovalo. Bylo vidět, že herní principy už máme osvojené a dařilo se nám je plnit. Dokázali jsme se vyrovnat i s tvrdou hrou soupeře, která byla občas za hranici. Vstřelili jsme dvě krásné branky a obě hlavou, což se nám dlouho nestalo,“ poznamenala zlínská trenérka.

„Z trenérského pohledu jsme za oba dva dny velmi spokojení. Kluci fungovali jako jeden tým na hřišti i mimo něj. Poradili si s tvrdou hrou soupeře a byli velmi aktivní. Věřím, že jsem na správné cestě a budeme pokračovat dál. Pro nás trenéry je aktuálně důležité rozvíjet kluky jak po individuální stránce, tak i po té týmové. Přece jenom fotbal je týmový sport,“ zdůraznila závěrem Aneta Strachoňová.

VÝSLEDEK – příprava: Domino Bratislava – FC Zlín 1:2 (1:1). Branky Zlína:  Hála, Špaňhel.