Čtrnáctka ševců vybojovala proti Olomouci bod

Čtrnáctka ševců potěšila v šestém pokračování Moravskoslezské žákovské ligy ve skupině o titul. Žlutomodří na Vršavě remizovali s Olomoucí 2:2. Také patnáctka ševců měla proti Hanákům nakročeno k dobrému výsledku, po výpadku na konci poločasu však prohrála 1:6.

Patnáctka ševců přitom nezačala vůbec špatně a dokonce se dostala i do vedení, jenomže trocha nekoncentrovanosti před odchodem do kabin nabudila Olomouc, ta výsledek otočila a po přestávce již měla navrch. „Téměř celý první poločas jsme drželi se soupeřem krok. Dokázali jsme zachytávat míče ve středním pásmu a chodit do rychlých protiútoků. Navíc čtyři minuty před koncem poločasu nám jeden vyšel výborně, ze kterého jsme vstřelili branku. Bohužel ve zbývajících třech minutách jsme dvakrát do poločasu inkasovali a to rozhodlo utkání,“ potvrdil zlínský trenér Václav Pavlíček.

Ve druhé půli Hanáci dílo zkázy pro domácí dokonali. „Hosté se totiž uklidnili, zpřesnili kombinaci a během pěti minut vstřelili tři branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Mrzí nás slepené branky, protože kluci dřeli i v okleštěné sestavě, ale soupeř byl hlavně ve druhém poločase přesnější a efektivnější,“ uznal zlínský kouč.

Čtrnáctka ševců začala skvěle a rychlým gólem se chytila. Olomouc dokázala do poločasu vyrovnat, jenomže ve druhém dějství si žlutomodří vzali vedení zpět. Hanáci se ovšem nevzdali a pět minut před koncem si zajistili dalším vyrovnáním dělbu bodů.

Již v úterý se mladí ševci představí v Řečkovicích proti domácímu Brnu.

VÝSLEDKY – 6. KOLO MSŽL, SKUPINA O 1. – 6. MÍSTO: FC ZLÍN “15“ – SK SIGMA OLOMOUC “15“ 1:6 (1:2). Branky: 37. Pozzi Vojtěch – 39. Křiklava Marek, 40. Lakomý Patrik, 49. Riedl Victor Kenneth, 53. Capka Filip (pen.), 54. Capka Filip, 77. Liďák Lukáš. Rozhodčí: Slováček Adam – Brunclík Matěj, Mec Maxmilián. Diváci: 50. Sestava Zlína: Hrdlička – Uhlíř, Šnajdárek, Navrátil, Vávra (Trtek), Vaněk, Veselý, Gřešák (hlavnovsky), Pozzi, Vrubel (Sabák), Jakeš (Nevrlý).

FC ZLÍN “14“ – SK SIGMA OLOMOUC “14“ 2:2 (1:1). Branky: 2. Truhlář Jakub, 55. Nevrlý Jakub – 36. Molík Jakub, 75. Kristek Šimon. Rozhodčí: Brunclík Matěj – Slováček Adam, Mec Maxmilián. Diváci: 100. Sestava Zlína: Procházka – Kišš, Jaroš, Matocha, Tkáč, Hlavňovský, Sabák, Brambor, Měřil, Truhlář, Nevrlý. Na střídání: Musil, Žiak, Juřička, Vávra, Le Xuan, Parrilla, Bíbr.