Devatenáctka i sedmnáctka ševců zakončily sezonu na Letné výhrami nad Mladou Boleslaví

Rozlučka se sezonou se prvoligovým dorostencům Zlína podařila. V kulisách letenského stadionu před solidní návštěvou nejprve devatenáctka ševců zdolala Mladou Boleslav 4:1, následně se proti Středočechům po výhře 3:0 prosadila i sedmnáctka ševců.

Devatenáctka ševců vstoupila do utkání aktivně a odměnou jí byla vedoucí trefa Hamalčíka hned z první akce zápasu. Poté se přece jenom začala dostávat do hry také Mladá Boleslav, nicméně gólovou šanci měl domácí Maleňák. Ten sice neuspěl, ale hostům sebral vítr z plachet o chvíli později, kdy svoji předchozí chybu napravil. Do poločasu dal žlutomodrým tříbodovou jistotu znovu Hamalčík. Po změně stran sice dokázali Středočeši snížit, jenomže Hamalčík vzápětí zkompletoval hattrick a udělal tečku za celou sezonou.

„Dnešní utkání se nám podařilo a jsem rád, že se kluci ročníku 2004 loučili s dorosteneckou kategorií takovým výkonem. Zápas jsme měli po většinu času pod kontrolou a rozhodlo se už v prvním poločase. Pokud jsme hráli rychle nahoru, Boleslav s námi měla problémy. Jakmile jsme od této hry ustoupili a začali jsme se pouštět do osobních soubojů, získali hosté půdu pod nohami, protože měli ve svém středu urostlejší fotbalisty. My jsme však byli produktivní a výsledek si dokázali pohlídat,“ potěšilo zlínského trenéra Jaroslava Matějíčka.

Výborně vstoupila do utkání i sedmnáctka ševců. Po centru Ondrouška otevřel hlavou skóre Štefan. Zlínská aktivita posléze trochu uvadla a začali zlobit také Středočeši, nicméně do poločasu se již výsledek nezměnil. Žlutomodří se do soupeře znovu opřeli na začátku druhého dějství, kdy neproměnili dvě vyložené šance. Zasloužená odměna tak přišla až po souhře Nevěřila s Ondrouškem, tu zužitkoval Filip Hellebrand. V samotném závěru ještě výhru v pohodě hrajících mladých ševců zvýraznil Hodulák.

„V prvním poločase jsme po vedoucí brance trochu vypadli z tempa a hrálo se spíše vyrovnané utkání. My jsme se ke svojí hře vrátili až ve druhém poločase. Ten jsme zcela ovládli. Byli jsme silní na míči, dařila se nám kombinace, a přestože jsme řadu dalších příležitostí neproměnili, prosadili jsme se také v koncovce. Na závěr sezony to byl z naší strany solidní výkon a zasloužené vítězství,“ konstatoval zlínský trenér Radek Matulík.

VÝSLEDKY – 30. KOKO CDL: FC ZLÍN “19“ – FK MLADÁ BOLESLAV “19“ 4:1 (3:0). Branky: 1. Hamalčík Radim, 17. Maleňák Tomáš, 22. Hamalčík Radim, 55. Hamalčík Radim – 53. Šoufek Filip. Rozhodčí: Žurovec David – Smýkal Miroslav, Písečný Lukáš. Diváci: 150. Sestava Zlína: Neubauer – Hönig, Maleňák, Zábojník, Branecký (72. Kojecký), Hamalčík (72. Hvozdenský), Bednařík, Švach (46. Slončík), Petruta (46. Grygera), Průcha, Slouk (72. Fuksa).

FC ZLÍN “17“ – FK MLADÁ BOLESLAV “17“ 3:0 (1:0). Branky: 6. Štefan Jiří, 53. Hellebrand Filip, 86. Hodulák Michal. Rozhodčí: Smýkal Miroslav – Žurovec David, Písečný Lukáš. Diváci: 85. Sestava Zlína: Husták – Vörös (46. Nevěřil), Dobeš, Hellebrand F. (76. Kroča), Dorňák, Ondroušek (56. Hellebrand T.), Pacik (46. Hodulák), Štefan, Tesař, Ševčík (65. Hošťálek), Tomaštík.