Devatenáctka ševců na začátku přípravy remizovala v Petržalce, sedmnáctka prohrála

Prvoligoví dorostenci Zlína vyrazili za přípravou do slovenské Petržalky. Devatenáctka ševců dokázala v Bratislavě remizovat 1:1, sedmnáctka ševců podlehla domácímu týmu 0:4.

Devatenáctka ševců tahala na začátku utkání lehce za kratší konec, neboť Petržalka byla důraznější v osobních soubojích a dařilo se jí také rychlostně. Paradoxně v době, kdy žlutomodří hru srovnali, museli zatáhnout za záchrannou brzdu a z penalty inkasovali. „Pozitivní však bylo, že i po obdržené brance jsme se snažili být aktivní, což se nám podařilo přenést i do druhé půle,“ předeslal zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Ve druhém dějství už totiž měli žlutomodří herně navrch a podařilo se jim zaslouženě vyrovnat. Filip Hellebrand vybojoval míč pro Braneckého, jehož následné pobídky využil ke vstřelení branky Jiří Štefan. Mladí ševci pak měli šance i k otočení výsledku, jenomže Branecký se v dobré pozici neprosadil a osamoceného Paclíka v poslední minutě domácí zablokovali včasným skluzem. Na druhou stranu Petržalka až do konce hrozila z rychlých brejků a dlouhých balonů za obranu.

„Utkání splnilo to, co jsme od něj potřebovali. V úvodu se na nás projevila určitá nerozehranost a lehká únava z náročného programu posledních dní. I proto domácí působili o něco živěji, ale my jsme se do toho postupem času také dostali a i bez tří hráčů, kteří se aktuálně připravují s třetiligovou juniorkou, jsme se dokázali prezentovat dobrým výkonem,“ uvedl zlínský kouč.

Sedmnáctka ševců již tolik úspěšná nebyla, i když výsledek je trochu zavádějící. V první půli inkasovali žlutomodří z penalty, když jinak byli bratislavskému celku vyrovnaným protivníkem. Ve druhé půli pak mohli po samostatném úniku dokonce vyrovnat, ale to se nepodařilo. Naopak na druhé straně trestali domácí rychlými brejky do otevřené obrany, když branky padaly po odvrácených zlínských standardních situacích, po nichž se hosté nestíhali vracet do obranných pozic.

Příští sobotu se mladí ševci představí v Dunajské Stredě.