Devatenáctka ševců se na prvoligový start naladila výhrou nad Trenčínem

Devatenáctka ševců se pozitivně naladila na jarní start nejvyšších celostátních dorosteneckých soutěží. Na závěr soustředění v Brumově absolvovala generálku se spřáteleným Trenčínem, nad nímž zvítězila 3:1.

„Nevyšel nám pouze začátek zápasu, kdy jsme byli myšlenkami zřejmě ještě v autobuse. Soupeř měl jednu šanci, kterou jsme naštěstí eliminovali, a potom už přišly naše chvíle,“ předeslal zlínský trenér Jaroslav Matějíček, jehož výběr v krátkém sledu nasázel do sítě slovenského mužstva tři krásné góly. „Dařil se nám rychlý přechod do útoku a po vydařených akcích jsme se gólově prosazovali,“ těšilo zlínského kouče.

Úplně vše ale nebylo zalité sluncem. „Nevyvarovali jsme se zbytečných ztrát a nevynucených chyb, hlavně přihrávek na obsazeného spoluhráče či do prostoru, kde nikdo v našem dresu vůbec nebyl. Po jedné takové chybě jsme také inkasovali,“ poukázal Jaroslav Matějíček. „Navíc nám dělali problémy rychlí krajní hráči Trenčína a trochu jsme zaostávali i v osobních soubojích,“ pokračoval zlínský kouč.

Celkově byl ale s generálkou spokojený. „Také ve druhé půli jsme byli Trenčínu minimálně vyrovnaným soupeřem a je velká škoda, že se nám nepodařilo některou z nadějně rozjetých akcí dotáhnout do gólového konce. Nicméně naše hra měla solidní parametry a všech sedmnáct hráčů, kteří zasáhli do zápasu, odvedlo dobrý výkon. Teď jenom věřím, že to dokážeme přenést do mistrovských utkání,“ přeje si Jaroslav Matějíček.

Prvoligoví starší i mladší dorostenci ševců začínají ligové jaro s předstihem, neboť již ve středu hostí na Vršavě v podzimní dohrávce pražskou Spartu.

VÝSLEDEK – příprava: AS TRENČÍN “19“ – FC ZLÍN “19“ 1:3 (1:3). Branky Zlína: Hellebrand, Branecký, Dorňák.