Devatenáctka ševců se vrátila v pravý čas na vítěznou vlnu

Devatenáctka ševců se odlepila od sestupových příček. V přímé záchranářské bitvě 22. kola nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců oplatili žlutomodří Frýdku-Místku podzimní porážku a na Vršavě zvítězili 3:1. A to i přesto, že domácí hráli značnou část druhé půle pouze v desíti.

Mladým ševcům se vydařila první půle, v níž šli po půlhodině hry do vedení. Gólově se prosadil Tomáš Hellebrand. Další gólové příležitosti domácí borci neproměnili a valcíře k ničemu vážnějšímu nepustili. Částečný klid přinesl na žlutomodré kopačky krátce po změně stran druhým gólem Miloslav Jeřábek, jenomže ten samý hráč viděl na domácí straně záhy červenou kartu po oplácení v šestnáctce.

Valcíři přesilovku využili a podařilo se jim snížit, tím pádem se utkání zdramatizovalo. Mladí ševci se však neupnuli pouze na bránění, podnikali rychlé brejky a deset minut před koncem zásluhou Stanislava Petruty důležitou výhru pojistili. Zlínský hráč sice neproměnil nařízený pokutový kop, nicméně dorážku už nasměroval tam, kam měl. Tu samou příležitost dostali o pět minut později i hosté, jenomže pokutový kop nevyužili ani oni. Tím utkání v podstatě skončilo.

Příští týden zajíždějí mladí ševci do Ostravy.

VÝSLEDEK – 23. KOLO: FC ZLÍN – FK FRÝDEK-MÍSTEK 3:1 (1:0). Branky: 30. Tomáš Hellebrand, 47. Miloslav Jeřábek, 80. Stanislava Petruta – 70. Yehor Andriiak. ČK: 54. Miloslav Jeřábek (Zlín). Rozhodčí: Julínek Jiří – Dorotík Jan, Kostelník Tomáš. Diváci: 100. Sestava Zlína: Husták – Frolek, Jeřábek, Vörös (88. Štefan), Hellebrand F. (70. Tesař), Branecký Lukáš (88. Hordiienko), Hellebrand T. (70. Navrátil), Ondroušek (59. Žabčík), Petruta, Marcaník, Tomaštík.