Devatenáctka ševců si šla za třemi body. Čtyřmi góly skolila Budějovice

Důležité body. Devatenáctka ševců v záchranářské bitvě zdolala České Budějovice 4:2. Ty už sice mají po předchozích výhrách se Spartou a se Slováckem relativně klid, nicméně prohra na Vršavě je musí držet stále ve střehu. Žlutomodří tentokrát kromě dobrého výkonu přidali i nadstavbu v podobě vstřelených branek.

Začátek ovšem ideální nebyl. Žlutomodří neproměnili po aktivním úvodu dvě brankové příležitosti, zatímco Dynamo z prvního brejku udeřilo. „Naše reakce ale byla perfektní a výsledek jsme otočili,“ pochvaloval si zlínský trenér Jakub Řihák nejprve šikovný náběh Radima Bětíka mezi stopery a poté umístěnou střelu Michaela Brázy zpoza šestnáctky. Nicméně krátce před poločasem hostující Cháb svojí druhou trefou v zápase z přímého kopu do šibenice srovnal. „Bylo vidět, že Budějovice přijely po předchozích výhrách s čistou hlavou a prokázaly svoji kvalitu,“ uznal zlínský kouč.

Jenomže domácí potřebovali bodovat naplno, a tak se ihned po změně stran pustili znovu do honby za vedoucím gólem. Záhy byli žlutomodří odměněni, když se po brejku z levé strany prosadil chytrým lobem přes brankáře Dominik Rajznauer. „Trochu nás mrzela vyrovnávací branka do šatny, protože jsme v první půli byli herně lepším a nebezpečnějším mužstvem. Naštěstí jsme nezpanikařili, udrželi jsme si pozornou defenzivu a rychlý gól nás znovu nakopl,“ líčil Jakub Řihák.

Tentokrát se ovšem žlutomodří nespokojili s těsným vedením a šli naproti i pojišťující brance. Dočkali se čtvrthodiny před koncem po dorážce Adriána Kozáčka. „Věděli jsme, že zápas potřebujeme definitivně zlomit, abychom jej pak mohli v klidu dohrát. Pomohli jsme si standardní situací, a přestože hosté měli ještě nějaké náznaky šancí, všechno jsme zvládli a důležité tři body jsme nepustili. Těší nás čtyři vstřelené branky i další příležitosti, do nichž jsme se dostali, na druhou stranu se nám nevyhnuly pasáže, v níž jsme měli nějaká okénka v defenzivě. Celkově to byl ale povedený výkon a zasloužené vítězství,“ bilancoval zlínský kouč.

V sobotu zajíždějí žlutomodří na Spartu.

VÝSLEDEK – 25. KOLO CDL st.: FC ZLÍN “19“ – SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE “19“ 4:2 (2:2). Branky: 19. Bětík Radim, 35. Brázda Michael, 50. Rajznauer Dominik Pavel, 75. Kozáček Adrián – 9. a 43. Cháb Adam. Rozhodčí: Bělák Marek – Martinák Jan, Mrázek Peter. Hřiště: Areál Vl.Marečka-tráva. Diváci: 100.