Devatenáctka ševců si výhrou nad Pardubicemi zajistila záchranu

Devatenáctka ševců to dokázala. V předposledním kole nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců zvítězili žlutomodří nad Pardubicemi 4:0, čímž splnili jarní cíl v podobě záchrany I. ligy. Východočeši se na Vršavě představili jako srdnatý protivník, domácí ale měli navrch v produktivitě.

„Vzhledem k postavení v tabulce a tomu, že se blíží závěr sezony, šlo z našeho pohledu o utkání jara. Výsledkově jsme jej zvládli a jsem moc rád, že se nám podařilo zachránit soutěž ještě před posledním kolem. I tak to byly po celé jaro velké nervy,“ přiznal zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Mladým ševcům náramně vyšel start do utkání a hned po pěti minutách otevřel skóre zápasu Dorňák. Žlutomodří měli i nadále více ze hry, lépe se pohybovali a dokázali být nebezpeční. Postupem času však Pardubice našly půdu pod nohami, začaly získávat střed hřiště a tlačit se do zakončení. Obětaví zlínští zadáci však všechny pokusy včas zablokovali.

S jedinou výjimkou. To když domácí na konci první půle faulovali ve vlastním vápně a Pardubice získaly výhodu pokutového kopu. Ten však skvěle přečetl brankář Husták. A hned z protiútoku udeřilo na druhé straně. Dorňákova rána ještě brankou neskončila, ale následný centr Tomaštíka si hosté srazili do vlastní sítě. „Klíčový okamžik celého utkání. Přežili jsme penaltu a sami jsme gólem do šatny získali zpět herní pohodu a sebevědomí,“ oddechl si zlínský kouč.

Ve druhé půli proto začali žlutomodří aktivně, jenomže přidat gólovou pojistku se jim povedlo až po standardní situaci, kdy vše před sebou propálil Petruta. Tím byl odpor Východočechů definitivně zlomen. Třešinkou na dortu pak bylo krásně uvolnění od Braneckého, které gólově zpečetil opět Petruta. „Ačkoliv jsme museli nuceně střídat Dorňáka a Grygeru, dokázali jsme si s tím poradit. Kluci bojovali, a přestože tam byly pasáže, kdy měl soupeř díky svým starším a urostlejším hráčům navrch, vzadu jsme byli po celý zápas dobře organizování a vpředu dostatečně produktivní,“ shrnul Jaroslav Matějíček.

VÝSLEDEK – 29. KOLO CDL: FC ZLÍN “19“ – FK PARDUBICE “19“ 4:0 (2:0). Branky: 5. Dorňák Filip, 45. Kábele Ondřej (vlastní), 64. a 88. Petruta Stanislav. Rozhodčí: Volek Stanislav – Svoboda Tomáš, Zelený Martin. Diváci: 138. Sestava Zlína: Husták – Frolek, Štefan (67. Vörös), Dobeš, Dorňák (48. Hellebrand F.), Branecký, Hellebrand T. (67. Nevěřil), Petruta, Hordiienko, Tomaštík, Grygera (20. Tesař).