Devatenáctka ševců vyloupila Pardubice

Konečně. Devatenáctka ševců se v prvoligové tabulce starších dorostenců odlepila ze dna tabulky. Ve 14. kole nejvyšší domácí celostátní soutěže navázala na zlepšené výkony z předchozích duelů a díky druhé venkovní výhře v Pardubicích slaví důležité tři body. Na ty tentokrát nedosáhla sedmnáctka ševců, která na východě Čech prohrála 1:2.

Devatenáctka ševců si pohlídala začátek utkání a pokus o nápor Pardubic s přehledem eliminovala. Časem se žlutomodří začali osmělovat i směrem dopředu a z rychlých protiútoků zaměstnávali defenzivu Východočechů. Ta několik zlínských šancí přečkala, ale ve 34. minutě Marek Tomaštík s přehledem zakončil další souhru svého celku a mladí ševci šli do vedení.

Ve druhém dějství Pardubice přidaly a pokusily se dlouhými balony a posléze i standardními situacemi využít svých urostlých hráčů. V těchto fázích už několika zákroky podržel žlutomodré také gólman Michael Kaňok. Vpředu už mladí ševci tolik nebezpeční nebyli a až na Hellebrandův pokus příliš pardubického brankáře neprověřili. Protože však vzadu ustáli a uskákali všechny závary, na těsnou výhru to přece jen stačilo.

„Velmi důležité vítězství podpořené kolektivním výkonem a pracovitostí celého mužstva. Herně nám lépe vyšel první poločas, v němž se nám dařila kombinace, vyráželi jsme do rychlých brejků a dostávali jsme se i do zakončení. Jednu z šancí jsme také proměnili, což bylo asi i zasloužené. Ve druhé půli už jsme se ale více bránili, protože Pardubice hru zjednodušily a snažily se nás přetlačit. Měly urostlejší a silově vyspělejší hráče, nicméně i s tím jsme si dokázali poradit, byť do několika zakončení se dostaly. My už jsme nadějné akce do koncovky nedotáhly, a tak jsme o výhru museli bojovat až do konce,“ oddechl si zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

To sedmnáctka ševců tentokrát tahala za kratší konec, a přestože dokázala držet v poločase nerozhodný výsledek, Východočeši ve druhé půli překlopili výsledek na svoji stranu. „Začátek zápasu byl z naší strany dobrý, ale postupem času převzali domácí iniciativu, byli lepším týmem a po zásluze šli do vedení. Během první půlky si Pardubice vypracovaly ještě několik šancí, při nichž nás podržel brankář,“ uznal zlínský trenér Jan Krhutek.

Těsně před pauzou bylo ve žlutomodrém táboře ještě veseleji, když z ojedinělé akce vyrovnal Filip Hellebrand. „Začátek druhé půle nám ale vůbec nevyšel. Soupeři jsme darovali dva přímé kopy, z nichž ten druhý domácí zužitkovali. Poté se hra srovnala a i my jsme si ke konci vytvořili několik závarů, ale žádnou vyloženou šanci. Zápas tak skončil 2:1 pro domácí,“ konstatoval zlínský kouč.

V posledním podzimním kole hostí mladí ševci na státní svátek v pátek 17. listopadu pražskou Spartu.

VÝSLEDKY – 14. KOLO CDL: FK PARDUBICE “19“ – FC ZLÍN “19“ 0:1 (0:1). Branka: 34. Tomaštík Marek. Rozhodčí: Arnošt Zdeněk – Stieber Filip, Matula Pavel. Diváci: 80.

FK PARDUBICE “17“ – FC ZLÍN “17“ 1:2 (1:1). Branky: 14. Zbranek Jakub (vlastní), 50. Skokan Filip – 45. Hellebrand Filip. Rozhodčí: Stieber Filip – Arnošt Zdeněk, Matula Pavel. Diváci: 30.