Devatenáctka ševců zvládla přetahovanou na jihu Čech

Maximálně úspěšný výjezd podnikli prvoligoví dorostenci Zlína na jih Čech. Devatenáctka ševců nejprve zvládla v Českých Budějovicích gólovou přetahovanou a zvítězila 3:2, sedmnáctka ševců pak domácí Dynamo přejela po výsledku 3:0.

Devatenáctka ševců měla dobrý vstup do utkání a Ovesný po rychlé akci pohotově přehodil domácího gólmana, čímž otevřel skóre utkání. Jihočeši ale zvýšili obrátky a dlouhými balony si vynutili řadu standardních situací. Po rohovém kopu také srovnali. Žlutomodří mohli odpovědět znovu Ovesným, ten sice opět přeloboval gólmana, ale bránu minul. „Remízový stav však dění na hřišti v prvním poločase odpovídal. Nám patřil úvod, potom měli více ze hry domácí, kteří si rovněž vypracovali ještě jednu nebezpečnou situaci,“ uznal zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Ve druhé půli se mladým ševcům začala více dařit mezihra a přicházely také šance. Vše podpořila druhá branka s chutí hrajícího Ovesného, jenž po faulu na Dorňáka zužitkoval přímý kop. Pojistku mohl přidat po Braneckého uvolnění Antolák, jenomže v gólové šanci nastřelil jen brankáře. „V těchto fázích jsme měli hru pod kontrolou, chyběla tomu jen gólová pojistka,“ poznamenal zlínský kouč.

Jihočeši hostující tlak ustáli bez další pohromy a po závaru ve zlínské šestnáctce srovnali, když hosté nešťastně odkopem trefili jenom hráče soupeře, od nějž se míč odrazil do brány. Mladí ševci se ovšem s remízou nechtěli spokojit, po akci Braneckého vybojovali penaltu a Slouk potřetí strhl vedení na stranu žlutomodrých. „Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a odhodlání. Navázali jsme výkonem na předchozí utkání s Baníkem, a přestože domácí dokázali dvakrát srovnat, vždy jsme znovu odskočili a šli jsme si za třemi body,“ potěšilo zlínského trenéra.

Sedmnáctka ševců v první půli načala České Budějovice dvěma pohotovými trefami Filipa Hellebranda, jenž zužitkoval předchozí rychlé výpady hostujícího mužstva. Ve druhé půli hráli žlutomodří proti větru, nicméně na jejich výkon to žádný vliv nemělo. Hosté měli hru pod kontrolou, vzadu pracovali spolehlivě a směrem dopředu po rychlých přechodech neustále hrozili. Zaslouženou odměnou jim byla třetí trefa střídajícího Vöröse.

„Toto utkání nám sedlo po všech stránkách. Pouze na začátku měli domácí o něco více ze hry, potom jsme se ale uklidnili, zpřesnili jsme kombinaci a začali jsme se prosazovat naším fotbalem. Na rozdíl od některých předchozích zápasů jsme svoje šance dokázali také proměnit a zaslouženě jsme zvítězili. Výborně nám pracovala také defenziva včetně gólmana a soupeři jsme toho moc nedovolili,“ byl spokojený zlínský trenér Radek Matulík.

V sobotu hostí mladí ševci na Vršavě olomouckou Sigmu.

VÝSLEDKY – 27. KOLO CDL: SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE “19“ – FC ZLÍN “19“ 2:3 (1:1). Branky: 21. Macák Lukáš, 72. Zíka Petr – 9. Ovesný Radek, 53. Ovesný Radek, 83. Slouk Matěj (pen.). Rozhodčí: Klíma Tomáš – Makovička Milan, Žemlička Tomáš. Diváci: 90. Sestava Zlína: Mareček – Kojecký, Branecký (90. Štefan), Ovesný, Dorňák, Antolák (70. Hellebrand F.), Petruta (70. Hordiienko), Tesař (76. Hönig), Průcha, Grygera, Slouk.

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE “17“ – FC ZLÍN “17“ 0:3 (0:2). Branky: 20. Hellebrand Filip, 26. Hellebrand Filip, 80. Vörös Tibor. Rozhodčí: Makovička Milan – Klíma Tomáš, Žemlička Tomáš. Diváci: 40. Sestava Zlína: Kaňok – Dobeš, Nevěřil, Hellebrand F. (60. Vörös), Hellebrand T. (87. Dorňák), Pacik (60. Kroča), Štefan, Dvořák, Ševčík, Tomaštík, Koňařík (53. Hodulák).