Dívčí juniorka ševců se na konci prázdnin poměřila s ostravským Baníkem

Po jarních prázdninách se dívčí juniorka ševců kategorie WU18 vydala na náročný zápas do Ostravy, aby čelila svým vrstevnicím z prvoligového týmu 1.FC Baník Ostrava. Toto utkání bylo považováno za výzvu a příležitost pro tým Zlína v měření sil s elitním tým stejné věkové kategorie.

Bohužel zlínské fotbalistky zasáhla po prázdninách marodka. Ještě večer před odjezdem do Ostravy odpadly hned tři hráčky, které měly horečku. To vedlo k tomu, že žlutomodré holky vyrazily do Ostravy jen se 12ti hráčkami.

První poločas zápasu skončil výsledkem 3:0 ve prospěch týmu 1.FC Baník Ostrava. Hned po první obdržené brance měla juniorka Zlína příležitost srovnat skóre. Langerová pohotově napadla rozehru obránkyň Baníku. Zpracovala si míč před velkým vápnem a vystřelila. Bohužel střela nakonec minula bránu.

Celkově měla hostující děvčata asi 2-3 slibné gólové šance, které však neskončily brankou. Přestože předvedl tým ve žlutomodré kombinaci několik povedených herních situací, zejména v prvním poločase, bylo toho málo na to, aby ohrozil pevnou obranu Ostravy. Konečný stav zápasu byl 6:0, což svědčí o dominanci a síle domácího týmu. „Smůla, že jsme nemohly soupeře prověřit v naší plné síle, určitě by hra vypadala trochu jinak a dalo by nám to ještě víc. Takhle jsme musely hodně improvizovat i se sestavou,“ uvedla jedna ze zlínských trenérek Edita Novosadová.

Baník se ukázal jako tým s výraznou převahou v mnoha směrech. Jeho hráčky byly technicky vyspělejší, silovější a rychlejší, což klade na juniorský tým ševců náročné požadavky. I přes tyto podmínky a výraznou převahu soupeře však trenérky Zlína zdůrazňují důležitost podobných střetnutí. „Takové zápasy nejsou pro nás o výsledku, ale o tom, co se z nich můžeme naučit a jak se můžeme zlepšit. I přesto, že jsme čelily týmu, který byl ve všech směrech lepší, věřím, že to bude pro naše družstvo cenná zkušenost,“ řekla jedna z trenérek.

VÝSLEDEK – PŘÍPRAVA WU18: FC Baník Ostrava – FC Zlín 6:0 (3:0)