Dívčí patnáctka ševců se vrátila proti Líšni na vítěznou vlnu

O nedělním dopoledni přivítala dívčí patnáctka ševců další tým ze své soutěže 1.moravské ligy a další tým z Brna. Počasí ročnímu období neodpovídalo, chladné počasí na fotbal příliš nelákalo, přesto byl prostor pro fanoušky hezky zaplněn. Ti se ještě pořádně nestačili po hřišti rozhlédnout a zlínský tým už vedl.

To své dovednosti předvedla kapitánka Sofie Krestová, jež potvrdila svoji dlouhodobě vysokou výkonnost, a již v 11. sekundě utkání otevřela skóre utkání. Domácí holky úspěšný vstup do hry nabudil, a když se velmi chytře ve 23. minutě uvolnila Natálie Silnicová a následným zakončením zvýšila na 2:0. To mělo zlínský tým uklidnit, ale hned za minutu hráčky ve žlutomodrém zaplatily špatnou komunikaci chybou, která měla za následek pokutový kop. Z něj se nemýlila hostující Ema Koryčanská.

Domácí hráčky šly však do přestávky přesto s dvoubrankovým náskokem, a to opět díky Sofii Krestové, jež svojí důsledností náskok navýšila.

Do druhého poločasu hráčky ve žlutomodrém vstoupily opět aktivně, zvýšily důraz a pohyb a výsledkem byly tři branky v rozmezí 46. až 55. minuty, kdy se trefila Natálie Silnicová a Nela Němcová a jednu branku si daly hostující hráčky vlastní.

Zlínský tým měl několik dalších brankových příležitostí, ale v brance čarovala brankářka Artisu, Barbora Nováková. Průběžné skóre 6:1 se již do konce utkání nezměnilo, a tak mohla naše děvčata slavit po delší době vítězství.

VÝSLEDEK – 21. KOLO 1. ligy starších žákyň, Morava: FC Zlín WU15- SK Artis Brno- Líšeň WU15 6:1 (3:1). Branky: 1. a 36. Krestová Sofie, 23. a 53. Silnicová Natálie, 46. Ryglová Beáta (vlastní), 55. Němcová Nela – 26. Koryčanská Ema Amálie (penalta). Rozhodčí: Najman Jiří. Hřiště: Vršava UMT. Diváků: 31.