Dívčí přípravka ševců WU11 vyhrála na mezinárodním turnaji v Jakubčovicích tabulku Evropské ligy

Po roce jsme se dívčí přípravka ševců kategorie WU11 zúčastnila mezinárodního turnaje v Jakubčovicích, kde mohla změřit síly s nejlepšími týmy z České republiky a Slovenska. Celkový počet 14 týmů byl rozdělený do dvou základních skupin. Zlínský tým mladých dívčích naději byl zařazen do  skupiny B.

Zde holky ve žlutomodrém sehrály vyrovnané zápasy se Slavií (0:1), Slováckem (1:3) a Lokomotivou Brno (0:0). Z těžké skupiny po výhrách nad Blanskem (2:0), Hlučínem (3:0) a remízou s Brušperkem (0:0) postoupila děvčata ševců do skupiny Evropské ligy. Tu hrály týmy, které skončily na 5 – 7 místě ve svých skupinách. Týmy výše postavené sehrály pak skupinu Ligy mistrů. Zlínským holkám unikla jen o skóre, ve kterém byla lepší Lokomotiva.

Tabulku Evropské ligy dívky ve žlutomodrém vyhrály, a tak po smutku ze skupiny mezi nimi zavládla euforie. Jediná prohra přišla v zápase s Bělotínem (2:3), ale po výhrách nad Novým Jičínem (2:1), Hlučínem (1:0), Opavou (3:0), Brušperkem (5:1) aOlomoucí(3:1) se mohlo slavit.

Nejlepší střelkyni turnaje byla zlínská hráčka Sofie Krestová se 14 nastřílenými brankami.

Zápasová zátěž byla rozložena na 13 fotbalistek, přičemž zápasy ve skupině trvaly 10 minut a v Evropské lize 15 minut. Děkujeme domácímu klubu za dobrou organizaci turnaje a za rok se opět těšíme.

Sestava Zlína: Sabina Charousová, Magdaléna Holá, Amálie Kundrátková, Valentýna Štěpaníková, Natálie Gyuricseková, Valentýna Václavková, Michaela Kroutilova, Jůlie Rakušanová, Anna Rakušanová, Sofie Krestová, Simona Silnicová, Valerie Konečná, Liliana Beňová. Treneři: Libor Macega, Dušan Gyuricsek.