Dívčí přípravka ševců zakončila vydařenou sezonu

Definitivní tečku za uplynulou sezonou udělala také dívčí přípravka ševců kategorie WU11. Ta se rozloučila s mistrovským ročníkem v Mysločovicích proti tamním chlapcům. Vzhledem k tomu, že výsledky se na této úrovni neevidují, hodnocení uplynulého půlroku se neslo v poněkud jiném duchu.

„Poslední dohrávka soutěže probíhala v režii našeho týmu, což se projevilo i na vysokém rozdílu v počtu vstřelených branek. V této kategorii může nastupovat většina našich hráček, které již i přes svůj nízký věk hrají za kategorii mladších žaček WU13. V ní za uplynulou sezónu nasbíraly holky důležité zkušenosti, které se postupně projevily v jednotlivých utkáních soutěže přípravek. V převážné většině naše děvčata v jednotlivých utkáních dominovala,“ shodli se zlínští trenéři Václav Stuchlík a David Ščuglík, kteří v posledním duelu vypomáhali kmenovým trenérům. Těmi jsou Martin Branný a Libor Macega.

„V posledním utkání nebylo holkám prakticky co vytknout, snad jen větší rychlost ve hře, ale to byl důsledek převahy, která pramenila z velké bojovnosti, technických i herních dovedností našeho týmu. Mezi zkušené holky, které jsou již součástí týmu mladších žaček, se začala začleňovat i nová nadějná děvčata z této kategorie. Je příjemné zjištění, že se nám daří práce a holky svým zaujetím pro fotbal a s tím spojenou pílí ukazují svůj individuální fotbalový progres,“ těší zlínské trenéry.

„Samozřejmě je tento proces výchovy fotbalistek cyklicky se opakující, proto je pro zlínský ženský fotbal důležité, aby se počet hráček ve všech kategoriích neustále rozrůstal. Určitě budu mluvit za všechny trenéry, když řeknu, že uvítáme každou dívku, jež by chtěla zkusit fotbal hrát. Pokud tento článek čte některý z rodičů, ať už tatínek, nebo maminka, kteří mají doma dceru se zájmem o fotbal, není nic jednoduššího než zavolat na telefon, který je uveden na webu našeho klubu v ženské sekci, anebo přijít na trénink do tréninkového centra na Vršavě. Tréninky budou v nové sezóně i nadále ve dnech pondělí – úterý – čtvrtek, a to se začátkem v 17.30 hodin. Všechny budoucí naděje rádi přivítáme,“ ubezpečil David Ščuglík.