Dívčí třináctka vstoupila do odvetné části vysokou výhrou nad Hodonínem, patnáctka uspěla po penaltách

Fotbalové jaro se naplno probudilo také na úrovni Moravskoslezské ligy mladších a starších žaček, kde mají svá želízka v ohni také ševci. Patnáctka ševců na úvod přehrála celek Hodonína až po penaltách, přičemž dvakrát musela dotahovat, třináctka ševců uspěla díky perfektnímu prvnímu poločasu při konečném skóre 8:1 pro žlutomodré barvy.

O uplynulém víkendu začala odvetná část Moravské 1.ligy mladších žákyň. Byť poměrně brzy, jelikož většina soutěží stále ještě odpočívá zimním spánkem, a také nezvykle s využitím hřiště na Pasekách. „Nicméně to naše holky nijak nerozhodilo a poctivá zimní příprava s množstvím přípravných utkání a turnajů se zúročila hned v úvodu. Do utkání jsme vstoupili od začátku aktivně,“ předeslal zlínský trenér Václav Stuclík.

Odměnou bylo žlutomodrým holkám v 10.minutě vedení, které zařídila úspěšným zakončením Karolína Srcháčková. Když na její vstřelenou branku navázala o dvě minuty později Kristýna Rákošová a za další minutu kapitánka Anastázie Strnadová, byl stav utkání už 3:0 pro zlínské holky. O další čtyři minuty se prosadila opět Anastázie Strnadová a se soupeřem z Hodonína to po fotbalové stránce nevypadalo pozitivně.

A to nebylo vše, neboť ve 20. minutě přidala další branku opět domácí kapitánka a na ukazateli svítil stav 5:0 pro žlutomodré barvy. Holky z Hodonína se přesto sportovně nevzdaly a využily těsně před koncem první půle utkání ztrátu koncentrace domácích hráček a zásluhou Magdalény Pálkové snížily rozdíl průběžného stavu. Zlínské holky se ovšem okamžitě zkoncentrovaly a z protiútoku opět své vedení navýšily zásluhou Nikol Světlíkové.

Do druhé půle však lépe vstoupily hráčky z Hodonína, které hned ve 37. minutě opět snížily brankou Dáši Haruštiakové. A díky zvýšené aktivitě a bojovnosti hostujících hráček a narůstajícím nepřesnostem na zlínské straně se dlouho stav utkání neměnil. Změna přišla až těsně před koncem, kdy se svojí další brankou v utkání prosadila Anastázie Strnadová. A když svůj velmi dobrý výkon tři minuty před koncem korunovala brankou také Emma Vodehnalová, uzavřely holky ve žlutomodrém první jarní zápas na konečných 8:2.

„Je třeba zmínit i výkon hostujících hráček, které se i za nepříznivého stavu snažily být aktivní, za což byly také odměněny vstřelenými brankami, a naše holky byly tak nucené stále udržovat koncentraci na hru. Přesto si zaslouží především za první půli velkou pochvalu za předvedenou hru, jak z pohledu individuálních výkonů, tak týmového pojetí. Druhá půle naopak ukázala, že je třeba stále v tréninku pracovat a učit se,“ zdůraznil zlínský kouč.

Tuto neděli v 16.30 hodin nás čeká zlínská děvčata náročný zápas. Na hřišti v Kunovicích je přivítá 1.FC Slovácko, lídr naší prvoligové soutěže.

VÝSLEDKY – 10. KOLO 1. ligy mladších žákyň Morava: FC ZLÍN WU13 – FK HODONÍN WU13 8:2 (6:1). Branky Zlína: 13., 17., 20. a 66. Anastázie Strnadová, 10. Karolína Srcháčková, 12. Kristýna Rákošová, 34. Nikola Světlíková, 67. Emma Vodehnalová. Rozhodčí: Křižka Filip. Sestava Zlína: Liliana Beňová – Nikola Světlíková, Emma Gyuricseková, Sofie Krestová, Kristýna Rákošová, Emma Vodehnalová, Vanesa Janečková, Klára Kudláčková, Anastázie Strnadová (K), Sára Jandorová, Karolína Srcháčková. Treneři: Václav Stuchlík, David Ščuglík.

11. KOLO 1. ligy starších žákyň Morava: FC ZLÍN WU15 – FK HODONÍN WU15 3:2 po penaltách (1:2), na penalty 5:3. Branky: 21. Kaňová Ela, 66. Stoklásková Kristýna – 15. Tkáčová Zara, 33. Buráňová Valentýna. Rozhodčí: Křižka Filip. Diváci: 32. Sestava Zlína: Zámorská – Mlčáková, Poláchová, Horčičková, Třísková, Janečková, Kaňová, Bartecká, Stoklásková, Stará, Píšová. Na střídání: Strouhalová, Stará, Jurásková, Fryštacká, Baránková.