Dominující výkon juniorek Zlína, proti nováčkovi z Vyškova nastřílely 18 branek

Minulý víkend se zlínské juniorky vydaly na zápas do Vyškova, kde se střetly s mladým a začínajícím týmem. Byla to příležitost pro hráčky ve žlutomodrých dresech vyzkoušet jiné rozestavení hry a dát více prostoru holkám, které obvykle na hřišti tolik příležitostí nemají.

„Už v prvním poločase se nám podařilo získat náskok 11:0, což naznačovalo naši převahu. Vyškov bojoval, ale měl před sebou ještě dlouhou cestu, než se stane konkurenceschopným týmem v této soutěži,“ poznamenala jedna ze zlínských trenérek Edita Novosadová.

„Druhá polovina zápasu byla ve znamení dalšího tlaku na branku soupeře, kdy se Vyškov téměř nedostal na naši polovinu. Naše hráčky si mohly vyzkoušet hlavně finální fázi, nebát se o zakončení. O branky se postaralo celkem devět hráček,“ potěšilo zlínskou trenérku.

„V tomto zápase jsme měly příležitost vyzkoušet nové herní plány a dát více prostoru hráčkám, které si to zaslouží, ale běžně nedostávají tolik prostoru. Nyní je však potřeba, abychom potvrdily tuto výhru i v nadcházejících zápasech. Dvě vysoké výhry z předchozích utkání nám sice dodaly sebevědomí, ale teprve souboje se silnějšími týmy ukážou, jak na tom skutečně jsme,“ upozorňuje Edita Novosadová.

„Důležité je také zmínit, že doufáme, že se týmu Vyškov podaří v soutěži udržet. Držíme jim pěsti a přejeme, aby s postupem času zdokonalily své dovednosti a staly se konkurenceschopným soupeřem,“ dodává zlínská trenérka.

VÝSLEDEK – 2. KOLO II. LIGY DOROSTENEK, skupina Morava: MFK VYŠKOV WU 18 – FC ZLÍN WU 18 0:18 (0:11). Branky: Dohnalová 5, Průchová 3, Varmužová 3, Jurčíková 2, Kalandrová, Ševčíková, Gajdošíková, Macegová, Langerová. Sestava Zlína: Polášková – Ševčíková, Smetanová, Kalandrová, Holíková – Jurčíková, Gajdošíková, Varmužová, Havránková, Průchová – Dohnalová. Střídaly: Folknerová, Urbanová, Zatloukalová, Langerová, Macegová, Medková.