Dvanáctka ševců brala za šest branek na Vysočině tři body, třináctka ševců těsně prohrála

Shodně po šesti brankách nastříleli v šestém kole soutěže Sportovních středisek mládeže zlínské výběry na půdě Jihlavy. Zatímco však dvanáctce ševců šest gólů stačilo na Vysočině na hladké vítězství, třináctka ševců o jednu trefu za domácím celkem zaostala a prohrála 6:7, a to i přes slibný začátek a střeleckou potenci čtyřgólového Maxim Žiaka.

Přesto si však trenér třináctky ševců výjezd na Vysočinu pochvaloval. Hodně branek i šancí a emoce až do úplného hvizdu. Přesně tak by měl mládežnický fotbal v těchto kategoriích vypadat. „Velice atraktivní zápas z hlediska ofenzívy, v němž se nám povedlo dát šest gólů a plnit si úkoly, které jsme si do zápasu dali. Bohužel jsme si utkání pokazili jednoduchými chybami v obranné fázi a nepřesností v zakončení. Každopádně se kluci nevzdali a bojovali do samotného konce, což ukazuje sílu týmu,“ potvrdil zlínský trenér Petr Zapletal.

Dvanáctka ševců sice poměrně rychle prohrávala, ale záhy dokázala výsledek otočit na svoji stranu. Jihlava ještě do pauzy vyrovnala, ve druhé půli už se ale hrálo pouze podle žlutomodrých not. „Zápas s Jihlavou byl v prvním poločase vyrovnaný. O přestávce jsme provedli změny v sestavě a na naší hře to bylo v druhé půli znát. Soupeřovi pokusy o zakončení jsme eliminovali a v naší útočné fázi jsme začali dominovat. Pěkné připravené příležitosti jsme proměnili. Kluky chválíme hlavně za druhý poločas, soupeře v naší soutěži řadíme mezi kvalitní týmy, tří bodů si ceníme,“ ubezpečil zlínský trenér Ivan Staňo.

VÝSLEDKY – 6. KOLO SpSM, sk. Jih: FKM VYSOČINA JIHLAVA “13“ – FC ZLÍN “13“ 7:6 (3:3). Branky: 15., 45. a 50. Marushchak David, 32. a 70. Paseka Milan, 38. Kovačík Filip, 55. Hájek Jonáš – 2., 30., 65. a 71. Žiak Maxim, 10. Popovský Daniel Rudolf, 78. Musil Jan. Rozhodčí: Kůrka Jaroslav. Diváci: 50.

FKM VYSOČINA JIHLAVA “12“ – FC ZLÍN “12“ 2:6 (2:2). Branky: 6. Tichánek Jakub, 32. Krejčí Viktor – 14. Staněk Matyáš, 25. Jedlička Daniel, 48. Tuna David, 57. Šimo Nikolas, 60. Bielik Michael Jiří, 64. Pantálek Jakub. Rozhodčí: Kůrka Jaroslav. Diváci: 38. Sestava Zlína: Juráň – Málek , Volařík, Tuna, Pantálek, Manďok, Hrubý, Šimo, Staňo, Staněk, Masař, Šulák, Bielik, Jančař, Budín, Jedlička, Fojtík Jakub, Zámečník.Trenéři: Ivan Staňo a Michal Tuna.