Do svojí nadstavbové fáze dospěla i soutěž Sportovních středisek mládeže kategorie U12. Mladší žáci ševců figurují ve skupině o 7. – 12. místo. Zde jim byla prvním soupeřem Kuřim. Tu žlutomodří hladce přejeli po výsledku 9:0.
Zlínská mládežnická kategorie U12 má za sebou úspěšný vstup do nadstavbové části sezony. Na domácím hřišti přivítali mladší žáci ševců soupeře z Kuřimi a od prvních minut bylo patrné, že chtějí utkání držet pevně ve svých rukou. Aktivní přístup, nasazení a důraz na plnění taktických pokynů přinesly zasloužený výsledek v podobě zisku tří bodů.
Domácí celek se dokázal prosadit už v úvodu utkání a brzké vedení udalo ráz celému zápasu. Zlínští hráči poté kontrolovali tempo hry, byli silní na míči a soupeře nepouštěli do výraznějších šancí. Díky zodpovědnému výkonu napříč celým týmem si udrželi převahu až do závěrečného hvizdu.
„První zápas na startu soutěže jsme odehráli v domácím prostředí. Chtěli jsme vstoupit aktivně, což se povedlo. Do vedení jsme se dostali poměrně brzy a následně jsme po celou dobu kontrolovali průběh zápasu. Kluci zvládli vstup do nadstavby skvěle, splnili taktické úkoly a po celý zápas předváděli skvělé nasazení. Za to si zaslouženě odnesli tři body. Celkově předvedli velmi kvalitní výkon a zaslouží pochvalu. Věříme, že už příští týden, opět na domácím hřišti, kde přivítáme celek Sparty Brno, navážeme na velmi dobrý výkon,“ zhodnotil utkání trenér zlínského týmu Lukáš Batík.
VÝSLEDEK – 1. KOLO skupina o 7. – 12. místo SpSM, sk. Jih: FC ZLÍN “12“ – FC KUŘIM “12“ 9:0 (3:0). Branky: 12. a 49. Smýkal Kristian, 20. a 79. Skoupil Filip, 39. Pták Pavel (penalta), 41., 62., 70. a 73. Motal Petr. Rozhodčí: Korch Jan. Hřiště: UT Paseky. Diváci: 69.
