Dvanáctka ševců po boji udolala Kroměříž, třináctka na Hané prohrála

Třináctka ševců neuspěla ve 14. kole soutěže Sportovních středisek mládeže. Na hřišti Kroměříže se jí vůbec nedařilo a domácím Hanákům podlehla 3:9. Ani dvanáctka ševců neměla cestu k vítězství umetenou, nicméně po boji si nakonec z Obvodové odváží tři body za výhru 4:3.

Čtrnáctka ševců přitom vůbec nezačala špatně. Již po čtyřech minutách vedla o dvě branky, jenomže potom se Hanáci nadechli a šesti góly do poločasu výsledek zcela otočili. Žlutomodrým se ještě povedlo jednou korigovat, nicméně zbytek druhé půle už opět patřil domácím.

„Utkání nám ukázalo přesně to, co jsme chtěli vidět a vyhodnotit pro další rozhodování. Nedokázali jsme hrát to, co chceme a prosadit si svou. Soupeř byl zaslouženě lepší a my musíme pracovat tak, aby se dnešní týmový výkon neopakoval,“ věděl zlínský trenér Petr Zapletal.

Dvanáctka ševců musela v první půli otáčet výsledek, což se jí povedlo. Kroměříž ještě ve druhé půli vyrovnala, začínalo se nanovo, nicméně v dalším průběhu už žlutomodří dostali utkání dvěma góly pod kontrolu a domácím žádnou další výsledkovou korekci nepovolili.

„V neděli po náročném sobotním cestování z Interligy jsme v domácí soutěži jeli do Kroměříže. Na klucích byla vidět velká únava a opravdu můžu říct, že silou vůle jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ oddechl si zlínský trenér Ivan Staňo.

VÝSLEDKY – 14. KOLO SpSM, sk. Jih: SK HS KROMĚŘÍŽ “13“ – FC ZLÍN “13“ 9:3 (6:2). Branky: 11., 37. a 64. Židlík Štěpán, 18. a 71. Komenda Šimon, 17. Nosál Matěj, 32. Lutonský Václav, 39. Knebl Matouš Lukáš, 54. Novák Adam – 3. a 45. Spružina Jan, 4. Musil Jan. Rozhodčí: Pírko Josef. Diváci: 20.

SK HS KROMĚŘÍŽ “12“ – FC ZLÍN “12“ 3:4 (1:2). Branky: 22. Frajt Lukáš, 51. Cigánek Tomáš, 71. Petráš Ondřej – 31. Pantálek Jakub, 41. Cigánek Jakub (vlastní), 58. Volařík Dominik, 66. Staněk Matyáš. Rozhodčí: Pírko Josef. Diváci: 50. Sestava Zlína: Juráň – Málek ,Volařík, Tuna, Pantálek, Šimo, Staňo, Bielik, Šulák, Jančař , Jedlička, Fojtík Jakub, Klepač, Manďok, Zámečník, Hrubý, Staněk, Masař.