Dvanáctka ševců sehrála s Olomoucí rovnocenný duel, góly ale stříleli domácí

V úvodním kole nadstavbové skupiny o 1. – 8. místo v rámci soutěže Sportovních středisek mládeže podlehla dvanáctka ševců v Řepčíně domácí Olomoucí 1:5. Hanáci nakročili k vítězství slepenými trefami v první půli, po nichž dokázali žlutomodří snížit na rozdíl jediné branky, další góly už ale ve druhé půli střílela pouze Sigma.

„V prvním poločase byla hra vyrovnaná, nicméně  jsme udělali dvě individuální chyby, po kterých jsme prohrávali 0:2. Kluci ale nepoložili hlavy a dokázali snížit,“ konstatovali zlínští trenéři Ivan Staňo a Michal Tuna.

Žlutomodří se ve druhé půli snažili o vyrovnání, v rozhodujících okamžicích se ale misky vah naklonily na stranu Olomouce. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si stoprocentní šanci, kterou jsme trestuhodně neproměnili. O to víc nás mrzela, neboť z protiútoku jsme inkasovali“ potvrdili zlínští trenéři.

„Další průběh zápasu se nesl ve stejném módu, kdy my jsme trefovali brankovou konstrukci, zatímco soupeř byl přesnější a zaslouženě vyhrál 5:1,“ uznali Ivan Staňo a Michal Tuna.

VÝSLEDEK – 1. KOLO nadstavby o 1. – 8. místo SpSM, sk. Jih: SK SIGMA OLOMOUC “12“ – FC ZLÍN “12“ 5:1 (2:1). Branky: 26. Polcr Ondřej, 28. Alka Martin, 52. a 56, Luňák Matyáš, 65. Vacula Kryštof  – 30. Volařík Dominik. Nominace Zlína: Málek, Juráň – Klepáč, Volařík, Budín, Šimo, Masař, Tuna, Staňo, Pantálek, Manďok, Šulák, Jedlička, Fojtík Jakub, Bielik, Jančař, Hrubý, Zámečnik.