Fotbalistky ševců jednoznačnou výhrou nad Vyškovem oslavily postup do II. ligy

Ženy FC Zlín zápasem proti poslednímu Vyškovu uzavřely úspěšnou sezónu, která pro ně skončila prvním místem v soutěži a postupem do II. ligy. Vzhledem k rovnosti bodů s Prostějovem potřebovaly v tomto utkání vyhrát jakýmkoliv výsledkem. Utkání mělo slavnostní úvod, v němž se žlutomodré holky rozloučily se svou dlouholetou spoluhráčkou Evou Vyvlečkovou, jež se rozhodla ukončit fotbalovou kariéru, a také s trenérskou dvojicí Pavlou Červenkovou a Radkem Maršálkem. Ti po třech letech kvůli pracovnímu zaneprázdnění u týmu končí.

Domácí ženy po třech zápasech bez vítězství tentokrát neponechaly nic náhodě a hned od první minuty na trávníku na Vršavě dominovaly. První gól vstřelila hlavou po rohu Natalie Možíšová už v 5. minutě a v 15. minutě po penaltě proměněné gólmankou Janou Batouškovou zlínské fotbalistky vedly 3:0.

Čtvrtý gól přidala pěknou střelou k tyči z hranice šestnáctky loučící se Eva Vyvlečková. Domácí ženy potom pravidelně přidávaly další góly a do poločasu kanonýrky Barbora Marholtová a Tereza Dorotovičová daly zapomenout na střelecké trápení z posledních zápasů a obě zkompletovaly hattrick.

A gólový příděl do sítě Vyškova pokračoval i po přestávce a vystřídání, takže si s chutí zahrály všechny hráčky. Žlutomodré holky tentokrát střílely góly po pěkných kombinačních akcích, poslední přidala v 90. minutě Tereza Bartlová. Hattrick nakonec zaznamenala i Natalie Možíšová.

Ale největší potlesk sklidila Eva Vyvlečková ve svém posledním zápase za žlutomodré holky při střídání těsně před koncem. A na trávníku potom mohly vypuknout oslavy vítězství v Moravskoslezské lize žen i postupu do II. ligy.

VÝSLEDEK – 16. kolo MSLŽ: FC Zlín – MFK Vyškov 18:0 (10:0). Branky: 29., 36., 42. a 75. Marholtová, 5., 54. a 74. Možíšová, 29., 37. a 39. Dorotovičová, 81. a 90. Bartlová, 9. Machů, 15. Batoušková (pen.), 25. Vyvlečková, 50. Martáková, 63. Žalková, 88. Zichová. Rozhodčí: Smýkal Miroslav, 50 diváků. Sestava: Batoušková – Hrubá, Martáková, Kalandrová, Zichová – Machů, Možíšová, Vyvlečková, Bartlová – Žalková, Marholtová. Střídaly: Čípová, Martináková, Hájková, Dorotovičová.