I ve druhém kole žlutomodré holky nastřílely jedenáct gólů

Také ve druhém kole Moravskoslezské ligy žen se zlínským fotbalistkám opravdu dařilo. Po vysoké výhře nad Vyškovem přehráli dvouciferným výsledkem také Uherský Brod.

Proti soupeři, s nímž se v zimní přípravě střetly zlínské ženy v přátelském utkání, které v Luhačovicích vyhrály 5:1, nastupovaly holky ve žlutomodrých dresech s respektem, protože Uherský Brod sahal v prvním kole v utkání se silným Prostějovem po remíze, když nakonec prohrál v Kralicích u Prostějova 3:4.

V opatrném začátku utkání se žlutomodré ženy snažily držet míč, což se jim dařilo; po jedné z kombinací se na šestnáctce v 7. minutě uvolnila Lucie Martáková a střelou k tyči překonala poprvé domácí gólmanku. I potom si hostující ženy udržovaly mírnou převahu, avšak gól přišel na druhé straně. Ve 14. minutě po chybě stoperek dostala míč za obranu nejlepší hráčka Uherského Brodu Kristýna Psotková a své sólo proměnila střelou podél vybíhající Jany Batouškové ve vyrovnávací gól.

Hostující ženy na chvilku znervózněly, avšak ve 20. minutě doběhla míč u brankové čáry Sára Illéšová, vrátila jej před branku na nabíhající Vendulu Machů a ta opět získala vedení pro žlutomodré holky. O čtyři minuty později další povedenou střelou ze šestnáctky zvýšila na 3:1 Lucie Martáková. Od tohoto okamžiku již hostující hráčky měly hru pod svou kontrolou.

Ve 27. minutě zvýšila na 4:1 Vendula Machů opět po přihrávce Sáry Illéšové,  jež se po svém střeleckém představení v minulém utkání změnila na nahrávačku. Ve 37. minutě vstřelila svůj první gól ve žlutomodrém dresu Tereza Dorotovičová pěknou střelou z dálky do šibenice po přihrávce Elišky Martinákové. Ta ji napodobila ve 40. minutě po uvolnění na šestnáctce střelou do stejného rohu domácí branky.

Do druhého poločasu trenérská dvojice FC Zlín využila možnosti hokejového střídání a postupně na hřiště poslala další hráčky z lavičky. V gólovém přídělu pokračovala Barbora Marholtová v 52. minutě, když utekla své strážkyni, a poslala míč po zemi k tyči. Hned o dvě minuty později vyhrála souboj o hattrick Lucie Martáková, jež dorazila do branky míč z malého vápna. Avšak Vendula Machů ji dohonila za další dvě minuty po přihrávce Barbory Marholtové.

Desátý gól žlutomodrých holek vstřelila po rohu hlavou o břevno Natalie Možíšová v 72. minutě. A Tereza Dorotovičová oslavila svůj první start a dobrý výkon svým druhým gólem opět střelou z dálky v 80. minutě.

Hostující ženy, které dohrávaly v hodně pozměněné sestavě, neboť příležitost dostaly všechny hráčky z lavičky, v posledních deseti minutách již polevily a dovolily domácím utkání zkorigovat nejprve střelou z dálky, která zapadla přesně pod břevno Elišky Zelinkové, potom hlavičkou po rohu a skóre utkání uzavřela po úniku svou druhou brankou domácí útočnice Kristýna Psotková.

Trenérka Pavla Červenková viděla utkání následovně: „Do utkání jsme vstoupili s tím, že chceme nadále praktikovat styl založený na kombinaci a pohybu všech hráček. Holky to od začátku plnily, bohužel po našem vedení 1:0 došlo u nás k nepochopitelnému útlumu a soupeř vyrovnal na 1:1. Po tomto gólu jsme se opět vrátili do hry a přebrali jsme kontrolu nad zápasem až zhruba do 80. minuty, kdy po vystřídání sedmi hráček došlo vzhledem k nesehranosti a ztrátě koncentrace ke zbytečným chybám v defenzívě a umožnění soupeři dát tři rychlé góly a zkorigovat výsledek. Spokojenost trenérského týmu je s dodržováním taktických pokynů, pěknými kombinacemi a proměňováním šancí. Nespokojenost je především se ztrátou koncentrace a hluchými pasážemi během hry, stále je před námi spousta práce, abychom dosáhli cílů, které jsme si určili před sezónou.“

VÝSLEDEK – 2. kolo Moravskoslezské ligy žen: ČSK Uherský Brod – FC Zlín 4:11 (1:6). Branky: Psotková 2 (14. a 90.), Adamíková (81.), Mrázková (86.) – Martáková 3 (7., 24. a 54.), Machů 3 (20., 27. a 56.), Dorotovičová 2 (37. a 80.), 40. Martináková, 52. Marholtová, 72. Možíšová. Sestava Zlína: Batoušková (55. Zelinková) – Hrubá, Vyvlečková, Možíšová, Zichová – Marholtová, Rozsypalová, Martáková, Hájková, Machů – Illéšová. Střídaly: Čípová, Dorotovičová, Štichová, Bartlová, Martináková a Žalková.