Jarní mise splněna. Po výhře nad Olomoucí slaví devatenáctka ševců záchranu v první lize

Povedlo se. Zatímco minulý týden se vracela devatenáctka ševců mírně rozčarovaná z porážky na hřišti poslední Jihlavy, ve 28. kole nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců se žlutomodří pochlapili. V dalším záchranářském souboji totiž zdolali olomouckou Sigmu 1:0. A s ohledem na domácí porážku Liberce to znamenalo, že na Vršavě mohlo po závěrečném hvizdu propuknout to pravé veselí. Žlutomodří zůstávají prvoligoví i pro další ročník!

„Zápas byl takticky svázaný, hrálo se o hodně. V prvním poločase jsme hráli vice s míčem a měli spoustu standardek. Hosté zase nastřelili tyč a měli pár nebezpečných brejků,“ přiblížil první poločas zlínský trenér Jakub Řihák.

„Ve druhé půlce jsme trpělivou hrou čekali na gól a ten přišel po rohovém kopu, kdy se prosadil na zadní tyči Erban. Olomouc předtím ale také po rohovém kopu trefila konstrukci naší brány. Jsme šťastní, že dvě kola před koncem jsme zachránění a můžeme zapracovat vice mladších kluků do zbývajících zápasů a hrát ve větší pohodě. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za celou sezonu, neměli to zadarmo a věřím, že jim tahle těžká sezona pomůže do další kariery,“ přeje si zlínský kouč.

VÝSLEDEK – 28. KOLO CDL st.: FC ZLÍN “19“ – SK SIGMA OLOMOUC “19“ 1:0 (0:0). Branka: 73. Erban Matěj. Rozhodčí: Zaoral Vít – Grečmal Michal, Vychodil Michal. Hřiště: Areál Vl.Marečka-tráva. Diváků: 70.

Sestava Zlína: Hrdlička – Hubáček, Rajznauer, Toure (90.+2 Libiger), Sotolář, Brázda (89. Navrátil), Bětík (78. Koňařík), Erban, Hellebrand, Gningue, Kozáček. Trenér: Jakub Řihák.