Juniorky ševců se výhrou v Krasu udržely v čele druholigové soutěže

Druholigové dorostenky Zlína potvrdily roli favoritek a v 11. kole soutěže zvítězily na hřišti posledního celku soutěže Kras/Lipovec 4:1. Díky tomu zůstaly juniorky ševců WU18 s jednobodovým náskokem na vedoucí pozici.

I přestože byly zlínské hráčky fotbalovější, trvalo dlouho, než se dokázaly probojovat obranou Krasu. První branka padla až ve 32. minutě, kdy zakončila Folknerová střelou zpoza vápna, ta samá hráčka pak o dvě minuty později přidala další branku, tentokrát z rohu.

Do druhého poločasu se mělo jít s větším klidem a čekalo se, že brankový náskok hosté zvýší. Málem se stal opak pravdou. Zlínské fotbalistky naskočily do druhého poločasu laxně a toho využil soupeř, který si vytvořil tlak a v 67. minutě snížil náskok na 1:2.

Gól Kras nakopl a začal hrozit dalšími útoky, které zlínské fotbalistky neřešily dobře, a koledovaly si o vyrovnání. Nicméně se podařilo juniorkám ševců z protiútoku zakončit Havránkovou a těsně před koncem završila konečné skóre na 1:4 pěkně umístěnou střelou k tyči Kalandrová.

„Při takovém 10-15ti minutovém tlaku Krasu, kdy se mu podařilo vstřelit branku, jsme se popravdě trochu obávaly o konečný výsledek. Naštěstí se ukázala síla týmu, tlak se přežil a nakonec jsme vše obrátily ve svůj prospěch dvěma brankami,“ oddechla si jedna ze zlínských trenérek Edita Novosadová.

V sobotu 25. 5. juniorku ševců čeká poslední mistrovské utkání této sezóny na domácí půdě v 10 hodin, kdy pokud potvrdí letošní fazónu, tak skončí na 1. místě ve 2. dorostenecké lize.

VÝSLEDEK – 11. KOLO 2.ligy dorostenek Morava: Kras/Lipovec WU 18 – FC ZLÍN WU18 1:4 (0:2). Branky: 67. Švábenská Bedřiška – 32. A 34. Folknerová Nela, 75. Havránková Eliška, 84. Kalandrová Gabriela. Rozhodčí: Volgemut Filip. Diváci: 40. Sestava Zlína: Sestava: Zámorská – Ševčíková, Smetanová, Kalandrová, Dočkalová – Jurčíková, Folknerová, Průchová, Havránková, Langerová – Varmužová. Střídaly: Sládečková, Pospíšilová, Macegová, Medková, Holíková, Polášková.