Juniorky ševců zvítězily v Hodoníně a přezimují na vedoucí pozici

Vítězně se rozloučily zlínské juniorky s podzimní části druhé dorostenecké ligy. V moravské skupině zůstávají dál bez porážky a s bilancí pěti výher a jedné remízy přezimují na vedoucí pozici. Na závěr podzimu zvítězily děvčata ve žlutomodrém v Hodoníně 4:0.

Už v prvním poločase byly zlínské fotbalistky aktivní a lepším týmem na hřišti. I přes neproměněné šance, které byly minimálně tři, a mohly by se označit za „stoprocentní,“ byl dlouho stav zápasu 0:0. Nakonec se podařilo Dohnalové i trochu se štěstím uklidit míč do brány. Poločas tak skončil s náskokem děvčat ve žlutomodrém 1:0, ačkoli mohl být rozdíl vyšší.

„O přestávce jsme si v kabině řekly, že tohle neproměňování šancí nás může ještě mrzet. Stačila by jedna chyba v obraně, rychlý protiútok Hodonína a může být srovnáno. Samy holky si to uvědomovaly. V šatně se dohodly, že musí lépe využívat své šance, aby se vyhnuly nečekanému obratu v zápase,“ prozradila jedna ze zlínských trenérek Edita Novosadová.

Do druhého poločasu tak šly hostující holky s odhodláním skóre brzy zvýšit. To se také povedlo, kdy dvěma trefami rozhodla brzy Kalandrová. Jedna z branek byla z trestného kopu, kdy míč gólmance vypadl z rukou. Hodonín měl možnost snížit skóre z pokutového kopu, ale brankářka Polášková potvrdila svůj dosud jistý výkon a penaltu chytila. Později tempo hry kleslo, ale těsně před koncem hostující Dohnalová přidala čtvrtý gól po pěkném úniku za obranu a střelou k tyči.

S konečným výsledkem 4:0 potvrdily zlínské juniorky svou formu a zimní přestávku budou trávit na vrcholu tabulky. Po letech nezdarů si tak juniorka z Vršavy užívá zaslouženého úspěchu. „I když sezóna skončila, jsou v plánu další čtyři přátelská utkání. Stále je co zlepšovat, na čem pracovat, a tak se chceme na jarní sezónu připravit,“ doplnila zlínská trenérka.

VÝSLEDEK – 6. KOLO 2. LIGY DOROSTENEK, Morava: FK HODONÍN WU18 – FC ZLÍN WU 18 0:4 (0:1). Branky: 28. a 89. Dohnalová Julie, 56. a 60. Kalandrová Gabriela. Rozhodčí: Chromek Miroslav. Diváci: 20. Sestava Zlína: Polášková – Ševčíková, Smetanová, Kalandrová, Folknerová – Jurčíková, Gajdošíková, Varmužová, Průchová, Langerová – Dohnalová. Na střídání: Macegová, Dočkalová, Havránková, Pospíšilová, Holíková, Urbanová