Mladým ševcům unikla ve finále Planeo Cupu U13 těsně zlatá skupina

Třináctka ševců se o víkendu zúčastnila finálového klání turnaje Planeo Cup. Žlutomodří se v konkurenci 24 týmů neztratili a po sobotních zápasech zabojovali o konečné umístění ve stříbrné skupině.

„Jsme velmi rádi, že jsme se kvalifikovali mezi 24 nejlepších týmů z České republiky. V pátek odpoledne jsme se vydali směr Vysoké Mýto, kde se odehrával finálový turnaj Planeo Cupu. Ve večerních hodinách jsme dorazili na místo. Po ubytování v místím Domově mládeže jsme se rozhodli prohlídnout si město a navštívit stadion, kde to mělo v sobotu vypuknout,“ předeslala zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

„V sobotu ráno jsme se přesunuli na stadion a začali boje ve skupině. Všichni byli natěšení a zároveň nervózní, jak to bude, protože Planeo Cup se hrál ve formátu 7+1 na šířku hřiště, a to my už nehráváme. Čekali jsme, jak kluci zareagují, a musím uznat, že jim přechod problém neudělal a zvládli to velmi dobře,“ potěšilo zlínskou trenérku.

Sobotní výsledky:

Bohemians Praha – FC Zlín 0:2 (branky Zlína: Žabčík, Herián)
České Budějovice – FC Zlín 1:0
Meteor Praha – FC Zlín 0:1 (Žabčík)
Mladá Boleslav – FC Zlín 2:0
Vysočina Jihlava – FC Zlín 0:3 (Žabčík, Herián, Ihaz)

Ve skupině nakonec mladí ševci skončili na 3. místě s počtem 9 bodů, což znamenalo postup do stříbrné skupiny, bohužel postup do zlaté skupina jim utekl o pouhý bod. Nedělní boje pak začaly velmi brzo a zlínské výsledky nakonec určily mladým ševcům 16. místo z celkových 24 týmů.

Nedělní výsledky:

FC Baník Ostrava – FC Zlín 0:1 (Žabčík)
Dukla Praha – FC Zlín 1:0
Slovan Liberec – FC Zlín 2:0
Hradec Králové – FC Zlín 1:1 (Žabčík)
Slavia Praha – FC Zlín 2:1 (Žabčík)
Písek – FC Zlín 1:0

„Umístění hodnotíme kladně, i když jsme pomýšleli na vyšší příčky. Sobotní den se nám povedl více než ten nedělní. V sobotních zápasech jsme nebyli ani v jednom zápase horším týmem. Nejvíc nás asi mrzí prohra s Mladou Boleslavi, protože hned v úvodu jsme měli tutovku, kdybychom ji proměnili, tak věřím, že zápas dovedeme do vítězného konce a urveme postup do zlaté skupiny,“ vrátila se k prvnímu turnajovému dni Aneta Strachoňová.

„V neděli se nám povedl hned první zápas, v němž jsme dokázali porazit Baník Ostrava. S Duklou to byla přetahovaná a bohužel po jedné chybě jsme inkasovali. Hodně povedené utkání bylo se Slavií Praha, kdy jsme dostali do vedení po krásné akci. Bohužel somatika útočníka Slavie, který nastoupil na závěrečné minuty, byla nad naše síly,“ zhodnotila druhý den zlínská trenérka.

„Celkově turnaj hodnotíme velmi pozitivně. Kluci opět ukázali, jak silný tým jsou, a po herní stránce nezklamali už vůbec. Teď se opět vrátíme zpět k práci, abychom se mohli posouvat dál k našemu společnému cíli. Děkujeme pořadatelům za skvělou organizaci. Vysoké Mýto bylo velmi sympatické město a jsme rádi, že jsme mohli poznat další část České republiky,“ uzavřela Aneta Strachoňová.