Na konci velmi úspěšné sezony dívčí juniorky ševců byla také poučná lekce

Nečekaně úspěšnou sezonu prožily druholigové dorostenky ševců. Dívčí juniorský celek WU18 nečekaně opanoval moravskou část této soutěže, a přestože v následné baráži proti Českým Budějovicím neuspěl, naznačil, že nejvyšší soutěž není v této kategorii pro žlutomodré holky nedosažitelná.

„Sezóna 2023/2024 byla pro naši juniorku WU18 plná úžasných momentů a nečekaných úspěchů. Holky vstoupily do podzimní části sezóny s obrovskou energií a odhodláním, což se okamžitě projevilo na jejich výkonech na hřišti. Byly suverénně první s jedinou remízou proti Znojmu, což jen podtrhlo jejich dominantní postavení v soutěži,“ ohlédla se za první polovinou ročníku jedna z trenérek Edita Novosadová.

Jarní část sezóny však nezačala ideálně. „První zápas proti Líšni skončil prohrou 0:3, což pro mnohé mohlo vypadat jako signál, že se tým dostal do problémů. Ale právě tento okamžik se stal klíčovým bodem sezóny. I přes nepřízně nemocí, nachlazení či zranění se holky semkly, poučily se z chyb a ukázaly týmového ducha. A tak zaslouženě potvrdily prvenství,“ popsala nelehkou obhajobou vydobytých pozic zlínská trenérka.

„Tento úspěch je o to sladší, protože před sezónou by nikdo nečekal, že se tým dostane tak daleko. Holky překonaly veškerá očekávání a ukázaly, že s pevnou vůlí a týmovou prací je možné dosáhnout i těch nejodvážnějších cílů,“ poukázala Edita Novosadová.

Díky prvenství ve skupině si juniorky ševců historicky poprvé zahrály baráž o postup do 1.ligy juniorek. V baráži žlutomodré holky narazily na sebevědomý a silný tým Dynamo České Budějovice.

„Musíme uznat, že soupeř byl nad naše síly, ale taky mě mrzí absence hráček právě v těchto zápasech z důvodů dovolených, nemocí, školních aktivit. Ani v jednom zápase jsme nebyly v nejsilnější sestavě, a i to ovlivnilo výsledky,“ uvedla zlínská trenérka.

V Českých Budějovicích juniorky ševců padly 0:11, doma to nebylo výsledkově o moc lepší, neboť se prohrálo 2:10. „Za úspěšnou sezónou to byla nakonec lekce. Bereme vše pozitivně. Byly to pro všechny cenné zkušenosti. Atmosféra v Českých Budějovicích byla neskutečná i s pyrotechnikou a ty zážitky holkám nikdo nevezme. Ambice na postup úplně nebyly, šlo hlavně o to si to zkusit a vědět, na co se připravit do budoucna. Je potřeba jít dál, poučit se z chyb a znovu se připravit na další sezónu,“ nabádá Edita Novosadová.

Teď si holky i trenéři užívají zaslouženého odpočinku. V červenci se opět začne trénovat, tentokrát pod novým trenérským vedením.