Na úvod Zlatého kahanu podlehla devatenáctka ševců polskému Górniku

Vstup do 43. ročníku turnaje Zlatý kahan se devatenáctce ševců nepovedl. V úvodním střetnutí podlehli žlutomodří na stadionu v Koblově polskému celku Górnik Zabrze 1:4.

„Z výsledku jsme zklamaní, protože neodpovídá průběhu hry. Bohužel jsme udělali chyby, které soupeř dokázal potrestat, zatímco sami jsme nebyli v koncovce dostatečně důrazní a přesní,“ mrzelo zlínského trenéra Jaroslava Matějíčka.

Mladí ševci přitom nezačali špatně a od začátku drželi balon více na svých kopačkách. „Hráli jsme však pouze po vápno. Následné centry do šestnáctky už buďto nenalezli adresáta, nebo jsme při zakončení netrefili bránu,“ uvedl zlínský kouč.

Górnik se dostal do vedení po rohovém kopu, kdy žlutomodří nechali zcela volného protihráče. Na tuto trefu ještě mladí ševci odpověděli zásluhou Antoláka. Polský celek si ovšem ještě do přestávky vzal vedení zpět, když žlutomodří po rychlém kontru soupeře a centru do vápna faulovali. Nařízenou penaltu Górnik proměnil.

„V poli jsme určitě nebyli horším týmem, hlavně v prvním poločase, proti důrazně obraně soupeře jsme se ale neprosazovali. Górnik hrál trpělivě, jednoduše a hlavně z protiútoků dokázal být hodně nebezpečný,“ povšiml si Jaroslav Matějíček.

Platilo to zejména ve druhém dějství, do nějž poslali žlutomodří hned čtveřici čerstvých hráčů. Obraz hry se ale příliš nezměnil. Po ztrátě na svojí útočné polovině opět pustili mladí ševci soupeře do brejkové situace, z níž rezultovala proměněná penalta. Když pak žlutomodří svoje nadějné akce nedotáhli ke kontaktní brance, v největší šanci neuspěl Branecký, udeřil z brejku Górnik.

„Zápasy na tomto turnaji stále bereme jako výbornou přípravu na mistrovský ročník, do jehož začátku máme ještě dva týdny. Dnes jsme opět viděli v akci osmnáct hráčů, které kvalitní protivník adekvátně prověřil. Stále máme na čem pracovat a věřím, že v dalších zápasech předvedeme větší kvalitu i produktivitu,“ přeje si zlínský kouč.

Ve čtvrtek vyzve mladé ševce celek Ruch Lvov. Duel začíná na hřišti v Markvartovicích v 15 hodin.