Osmnáctka i šestnáctka ševců byly proti Jihlavě stoprocentní

V Moravskoslezské dorostenecké lize se zlínským výběrům dařilo. Osmnáctka ševců po srdnatém výkonu přehrála na Vršavě soupeře z Jihlavy 2:1 a proti týmu z Vysočiny uspěla i šestnáctka ševců při výhře 4:0.

Osmnáctka ševců zvládla především první poločas. V něm Jihlavu převyšovala a ze své převahy vytěžila i chvíli před pauzou dvě vstřelené branky. Krátce po změně stran se ale hosté kontaktní brankou vrátili do zápasu a až do konce bylo utkání otevřené.

„Přestože jsme znervózněli a přestala se nám dařit hra směrem dopředu, vzadu jsme soupeři žádnou větší příležitost k vyrovnání nepovolili. Spokojenější jsem byl ale s první půlí, ta nám vyšla herně i výsledkově,“ bilancoval zlínský trenér Jakub Řihák.

Šestnáctka ševců utkání naklonila na svoji stranu hattrickem Lukáše Jakeše na přelomu obou poločasů. Nejprve utekl hostující obraně a křížnou střelou otevřel skóre, poté zužitkoval hlavou centr Gřešáka a krátce nato proměnil penaltu. Čtvrtý gól si hosté dali sami.

„Výsledek je pro soupeře asi trochu krutý, protože v první půli jsme hráli proti větru a více ze hry měla Jihlava, která si vypracovala i dvě solidní příležitosti. My jsme se zlepšili až po změně stran, kdy jsme se vstřelenými góly uklidnili a pak už jsme hru kontrolovali,“ bilancoval zlínský trenér Radek Matulík.

V dalším kole cestují mladí ševci na hřiště svých vrstevníků z Ostravy.

VÝSLEDKY – 7. KOLO MSDL: FC ZLÍN “18“ – FKM VYSOČINA JIHLAVA “18“ 2:1 (2:0). Branky: 42. Tomaštík Marek, 45. Novák Marek (vlastní) – 46. Merunka Filip. Rozhodčí: Kostelník Tomáš – Poláček David, Bartoň Pavel. Diváci: 50.

FC ZLÍN “16“ – FKM VYSOČINA JIHLAVA “16“ 4:0 (1:0). Branky: 35., 46. a 50. Jakeš Lukáš, 62. Říha Václav (vlastní). Rozhodčí: Poláček David – Kostelník Tomáš. Diváci: 30.