Osmnáctka ševců otočila v přípravě duel v Kroměříži, sedmnáctka vysoko vyhrála

Výjezd na stadion Hanácké Slavie se mladým ševcům v rámci přípravy povedl. Osmnáctka zvítězila nad devatenáctkou Kroměříže 2:1, sedmnáctka zdolala svoje vrstevníky jednoznačně 9:1.

Osmnáctka ševců přitom nezačala dobře. V první půli tahala za kratší konec a zaslouženě také prohrávala. „Byli jsme pasivní, kazili jsme jednoduché věci a vůbec se nám nedařilo dostat do hry středové hráče. Byli jsme všude o krok pozadu, a tím pádem jsme nezvládali ani osobní souboje. S první půli jsem nebyl spokojený,“ přiznal zlínský trenér Jakub Řihák.

Přestávková domluva a změny v sestavě však přišly žlutomodrým k duchu a během deseti minut na začátku druhého dějství výsledek překlopili na svoji stranu. Pak už byli hosté v laufu a hru kontrolovali až do konce. „Obě branky padly z křídelních protonů, což jsme v týdnu trénovali, a jsem rád, že jsme to dokázali přenést také do zápasu. Celkově se náš výkon ve druhé půli zvedl a proti kvalitnímu a o rok zkušenějšímu protivníkovi, který se snažil působit fotbalově, se nám podařilo výsledek otočit,“ chválil za poločasový obrat zlínský kouč.

To sedmnáctka ševců rozhodla o svém vítězství již do přestávky, do níž se prosadila hned pětkrát. „První půlka byla velmi slušná. Obě mužstva se snažila hrát fotbal, rozhodovalo se tedy v prostorech branek, kde se nám dařilo lépe. Soupeř se snažil napadat vysoko, ale zůstávaly mu volné prostory v obraně, čehož jsme využívali,“ porovnal zlínský trenér Jan Krhutek.

Také ve druhém dějství byl rozdíl jedné soutěže patrný a žlutomodří dál na hřišti dominovali. „Druhá půlka byla z naší strany ještě lepší. Vytvořili jsme si více šancí, pohledných kombinací a zakončení. Bohužel jsme nebyli tolik efektivní v zakončení. I když jsme čtyři branky vstřelili, šancí jsme měli daleko více než v prvním poločase,“ uvedl zlínský kouč.

VÝSLEDKY – příprava: SK HS KROMĚŘÍŽ “19“ – FC ZLÍN “18“ 1:2 (1:0), branky Zlína: Marek, Otepka.

SK HS KROMĚŘÍŽ “17“ – FC ZLÍN “17“ 1:9 (0:5), branky Zlína: Maděra 4, Koňařík J. 2, Brázda, Řezníček, Číž A.