Osmnáctka ševců završila podzim cennou výhrou v Brně

Osmnáctka ševců si užila vydařený závěr podzimu. Na sérii výborných výsledků navázala také na umělé trávě v Ivanovicích, kde v rámci 15. Kola Moravskoslezské dorostenecké ligy porazila domácí Zbrojovku 2:1. I přes dobrý výkon vyšla naprázdno šestnáctka ševců. Ta Brnu podlehla 0:3.

Začátek přitom osmnáctka ševců úplně optimální neměla a Brno šlo z penalty do vedení. Žlutomodří ovšem po krásné kombinační akci z křídelního prostoru ještě do přestávky srovnali krok. „Musím však přiznat, že nás v určitých fázích podržel brankář,“ potvrdil zlínský trenér Jakub Řihák, že v první půli byli domácí nebezpečnějším týmem.

Druhé dějství už ale patřilo mladým ševcům. Ti měli zhruba od 60. minuty hru pod kontrolou a zaslouženě také překlopili výsledek na svoji stranu. „Dobře jsme drželi míč, neztráceli jsme jej a za trpělivost jsme byli také odměněni. Velká pochvala klukům za týmový výkon proti kvalitnímu soupeři a vůbec i za celý podzim. Kluci byli naprosto skvělí,“ pochvaloval si zlínský kouč aktuálně třetí místo v tabulce.

Šestnáctka ševců vstoupila do utkání aktivně a první dvacetiminutovka proběhla v její režii. Brnu ale postupem času hru vyrovnalo a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. „Povedl se nám začátek zápasu, soupeře jsme přehrávali, brankové příležitosti jsme však neproměnili a domácí se postupně zvedli. Nám už to potom tolik nešlo,“ mrzelo zlínského trenéra Radka Matulíka.

Po poločasové přestávce však žlutomodří znovu vlétli na hřiště jako uragán, jejich převaha byla ještě výraznější, vše ale přerušila špatná rozehra hostujícího gólmana, který daroval Brno lacinou vedoucí branku. Domácí ožili a po rychlé akci přidali záhy druhý gól. Žlutomodří už se do zápasu nevrátili a do domů odjížděli s prázdnou. „Hodně krutý výsledek. Po dvě třetiny zápasu jsme hráli velmi dobře a v určitých fázích jsme měli navrch. Rozhodla však produktivita a efektivita na straně Brna,“ konstatoval zlínský kouč.

VÝSLEDKY – 15. KOLO MSDL: FC ZBROJOVKA BRNO “18“ – FC ZLÍN “18“ 1:2 (1:1). Branky: 16. Dirda Erik (penalta) – 34. a 53. Chytil Karel. Rozhodčí: Kříž Karel – Svoboda Ladislav, Záleský David. Diváci: 70.

FC ZBROJOVKA BRNO “16“ – FC ZLÍN “16“ 3:0 (0:0). Branky: 56. a 84. Mráček Ondřej, 65. Křivánek Jan. Rozhodčí: Svoboda Ladislav – Kříž Karel, Záleský David. Diváci: 55.