Osmnáctka ševců vymazala na Slovácku ztrátu, v závěru však domácí rozhodli

Duel plný zvratů nabídlo krajské derby v rámci 27. kola Moravskoslezské ligy starších dorostenců. Osmnáctka ševců měla na Širůchu vydařený start, jenomže domácí posléze třemi brankami výsledek otočili. Žlutomodří dokázali srovnat, nicméně v honbě za vítězstvím je zastavila vydařená standardní situace soupeře v samotném závěru, která překlopila misky vah znovu na stranu Slovácka.

„Výsledek je pro nás trochu zklamáním, protože mužstvo si šlo v závěru pro vítězství a měli jsme tam šance, abychom tři body urvali ve svůj prospěch. Na druhou stranu ani Slovácko nebylo úplně bez šancí a v některých fázích prvního poločasu a na začátku druhé půle mělo navrch,“ uznal zlínský trenér Jakub Řihák.

Mladým ševcům se vydařil vstup a již po necelých třech minutách šli do vedení. „Začali jsme dobře, byli jsme aktivní a měli jsme na to přidat ještě alespoň jeden gól. To se však nepodařilo a Slovácko se postupně dostalo do zápasu,“ vrátil se k úvodnímu dějství zlínský kouč. Domácí nejprve využili podklouznutí zlínského stopera a srovnali, za osm minut si hostující stopeři zase neporadili s balonem za obranu a Slovácko slavilo podruhé.

Změnu k lepšímu nepřinesl ze zlínského pohledu ani začátek druhé půle, kdy Slovácko udeřilo potřetí. „Do té doby jsme hráli zakřiknutě, nervózně, zbytečně jsme kazili a nebyli jsme schopni navázat na aktivní úvod. To se nám povedlo až po třetí inkasované brance. Když už jsme neměli co ztratit, kluci to rozbalili naplno, postupně vyrovnali, a přestože se v závěru přiklonilo štěstí na stranu soupeře, cením si toho, že jsme se nespokojili s remízou 3:3, nezačali jsme ji za každou cenu bránit, ale chtěli jsme zvítězit. Sice se to nepovedlo, ale to už je fotbal. Jednou dá, podruhé vezme,“ konstatoval smířeně Jakub Řihák.

VÝSLEDEK – 27. KOLO MSDL: FC SLOVÁCKO “18“ – FC ZLÍN “18“ 4:3 (2:1). Branky: 12. Zelina Kristián, 20. a 53. Bárta Adam, 88. Riabokon Yevhenii – 3. a 60. Chytil Karel, 84. Pacik Martin. Rozhodčí: Pavlica Jiří – Smýkal Miroslav, Botek Jan. Diváci: 60.