Patnáctka i čtrnáctka ševců remizovala na Vršavě s Ostravou

Hodnotné výsledky zaznamenaly v pátém kole skupiny o titul v rámci Moravskoslezské žákovské ligy zlínské výběry. Patnáctka i čtrnáctka ševců remizovaly shodně s ostravským Baníkem 2:2.

Ačkoliv patnáctka ševců poměrně záhy inkasovala, dokázala z penalty srovnat a také ve druhém dějství na vedoucí trefu Ostravy opětovně zareagovala. „Úvod zápasu nám nevyšel, byli jsme nepřesní a zbrklí na míči. Do utkání nás dostala zpět penalta po ruce hostů. Od té doby do konce poločasu jsme hru vyrovnali a měli i dobré pasáže na útočné polovině,“ vrátil se k první půli zlínský trenér Václav Pavlíček.

„Druhý poločas jsme opět začali brzkou inkasovanou brankou a soupeř byl po celý poločas lepší, nedokázali jsme se pořádně dostat do hry. Ale za bojovnost a ochotu musíme kluky pochválit, ta nám dnes totiž přinesla bod, který musíme s pokorou brát,“ uznal zlínský kouč.

Čtrnáctka ševců se dostala do nelehké pozice. Ačkoliv neprodala svoji kůži lacino, během utkání nabrala dvoubrankovou ztrátu. Závěr však patřil žlutomodrým barvám. Mladí ševci nejprve srovnali a nakonec dosáhli i na vytoužené vyrovnání.

Příští sobotu přivítají mladí ševci na Vršavě soupeře z Olomouce.

VÝSLEDKY – 5. kolo skupina o 1. – 6. místo MSŽL: FC ZLÍN “15“ – FC BANÍK OSTRAVA “15“ 2:2 (1:1). Branky: 27. Hlava Michal (pen.), 70. Uhlíř Michael (pen.) – 5. Škrkoň Vít, 42. Škrkoň Vít. Rozhodčí: Vlk Ondřej – Podhajský Tomáš, Schlimbach Jakub. Diváci: 55. Sestava Zlína: Hrdlička – Sotolář, Uhlíř, Chudárek, Trtek, Vaněk, Veselý (Psota), Gřešák (Pozzi), Šmédek, Hlava (Šnajdárek), Jakeš (Vrubel).

FC ZLÍN “14“ – FC BANÍK OSTRAVA “14“ 2:2 (0:1). Branky: 60. Truhlář Jakub, 80. Nevrlý Jakub – 12. Ručka Michal, 50. Dian Jakub. Rozhodčí: Podhajský Tomáš – Vlk Ondřej, Schlimbach Jakub. Diváci: 80. Sestava Zlína: Procházka – Kišš, Jaroš, Tkáč, Hlavňovský, Němeček, Vávra, Sabák, Brambor, Juřička, Nevrlý. Na střídání: Musil, Matocha, Žiak, Truhlář, Le Xuan, Parrilla, Zachara.