Patnáctka i čtrnáctka ševců se na úvod přípravy naladily vysokými výhrami v Hranicích

Starší žáci Zlína vstoupili do série zimních přípravných zápasů na půdě Hranic. Účastník nižší soutěže nenadělal žlutomodrým výraznější problémy, neboť patnáctka ševců zvítězila vysoko 13:0 a hladce v poměru 7:0 uspěla i čtrnáctka ševců.

U15: Patnáctka ševců, kterou na jaře čekají těžké záchranářské boje v Moravskoslezské žákovské lize, potvrdila, že pád o soutěž níž by znamenal velký propad. Proti Hranicím se totiž řešila pouze otázka skóre. A to nakonec bylo dvouciferné. „Kluci si na úvod přípravy s chutí zastříleli a snad se tak pozitivně naladili na dřinu, která je čeká nejen v souvislosti s bojem o záchranu, ale také v návaznosti na zlepšování jejich individuálních schopností a dovedností,“ předeslal zlínský trenér Marek Kalivoda, který mužstvo po nevýrazném podzimu převzal s cílem co nejdříve prchnout z předposledního místa tabulky.

SK Hranice U15 – FC Zlín U15
0:13
Branky: 2 Střecha, 2 Fagulec, 2 Řehák, Sabák, Němeček, Bližňák, Brambor, Khuslen, Truhlář, Juřička.

U14: Čtrnáctka ševců je na tom v Moravskoslezské žákovské lize jen nepatrně lépe, v této kategorii se však o záchranu nehraje. Vše se řídí výsledky týmů v kategorii U15. To však neznamená, že by žlutomodří netoužili po herním i výsledkovém vzepjetí. V Hranicích naznačili, že to myslí s nápravou podzimu opravdu vážně.

„Bylo to první utkání po týdnu přípravy v novém roce. Cíl byl především kondiční, všichni hráči dostali podobný herní čas tak, abychom je všechny viděli. I když se aktuálně potýkáme s marodkou a někteří kluci odjeli na lyžařský kurz, i tak měl zápas principy, které chceme, a čím se prezentujeme. Utkání splnilo vše, co jsme chtěli, a na úvod to byl dobrý zápas,“ konstatovala zlínská trenérka Aneta Strachoňová, za jejíž tým se dvakrát prosadili Chrenčík a Ihaz, dále se trefili Matulík, Žabčík a Martón.

SK Hranice U14 – FC Zlín U14
0:7