Patnáctka ševců doma klopýtla s Frýdkem-Místkem, záchranu má však stále ve svých rukou

Patnáctka ševců mohla mít klid pro zbytek sezony a skupinu o 7. – 12. místo v rámci Moravskoslezské žákovské ligy dohrát s jistotou záchrany. Valcíři však byli proti a na Vršavě zvítězili 2:1. Žlutomodré borce tak čeká boj o ligovou příslušnost až do posledního kola.

Teprve druhou porážku za posledních dvanáct utkání utrpěli hráči patnáctky ševců, ale tentokrát to přišlo opravdu v nevhodnou dobu. Pokud by mladí ševci zápas zvládli, mohli již v předstihu slavit záchranu v soutěži. Takto ale o ni musí bojovat ve zbývajících dvou utkáních s Líšní a Opavou.

Zlínští fotbalisté se v 1. poločase velmi obtížně dostávali do šancí přes důrazně bránícího soupeře. Ten navíc dokázal využít dvou zaváhání v komunikaci při řešení jednoduchých situací a vytvořil si do poločasu dvougólový náskok.

Do druhého poločasu již naskočili domácí ševci v úplně jiném rytmu, velmi rychle snížili Jarošem a nadále se tlačili za vyrovnáním. Přes mnoho šancí a standardních situací ale míč za záda velmi dobře chytajícího gólmana soupeře již nedostali a z utkání odešli poraženi.

Příští utkání hraje patnáctka ševců znovu na Vršavě, a to v sobotu 8. 6. 2024 od 10 hodin proti poslední Líšni.

VÝSLEDEK – 8. kolo MSŽL, sk. o 7 – 12. místo: FC ZLÍN “15“ – MFK FRÝDEK-MÍSTEK “15“ 1:2 (0:2). Branky: 48. Jaroš Petr – 30. a 38. Maralík Lukáš. Rozhodčí: Pospíšil Michal – Volf Rudolf, Kříž Michal. Diváci: 80. Sestava Zlína: Procházka Jiří – Bližňák Ondřej, Němeček Jakub (75. Vidlička Martin), Šebesta Ondřej, Tkadlčík František, Hlavňovský Vojtěch (65. Kushlen) Jaroš Petr, Vávra David, Sabák Richard (65. Žiak Samuel), Nevrlý Jakub (65. Truhlář Jakub), Střecha Lukáš.