Patnáctka ševců doplatila proti Slezanům na nízkou efektivitu

Patnáctka ševců mohla ve 20. pokračování Moravskoslezské žákovské ligy kategorie U15 pomýšlet na plný bodový zisk. Na Vršavě však žlutomodří pohořeli v koncovce a Opavě podlehli těsně 1:2.

Mladí ševci dostali lekci z produktivity hned v úvodu. Během prvních deseti minut inkasovali dvakrát. Potom se sice tlačili minimálně za vyrovnáním, ale stačilo to jen na kontaktní branku. Domácí zápas proti Opavě skončil těsnou porážkou, přestože herní projev našeho týmu snesl vysoké měřítko. Od úvodních minut jsme byli aktivnější, drželi jsme více míč na kopačkách a snažili se diktovat tempo hry. Kombinačně jsme byli silní, dokázali jsme se dostávat do zajímavých prostorů a vytvářeli si brankové příležitosti. Právě jejich neproměňování nás ale stálo lepší výsledek. Soupeř byl naopak maximálně efektivní. Dvakrát dokázal potrestat naše individuální chyby, a i přes menší herní aktivitu si tak odváží všechny body,“ konstatoval zlínský trenér Petr Zapletal.

VÝSLEDEK – 20. KOLO MSŽL: FC ZLÍN “15“ – SFC OPAVA “15“ 1:2 (0:2). Branky: 55. Albrecht Patrik – 4. Turza Patrik., 10. El Hamrouni Semir. Rozhodčí: Majzlík Pavel – Rada Tomáš, Polepil Alexandr. Hřiště: Vršava UMT. Diváci: 52.