Patnáctka ševců odstartovala úspěšný sobotní program na Vršavě dobrým výkonem a výhrou nad Opavou

Čtyři utkání byla k vidění v sobotu ve Fotbalovém areálu Vlastislava Marečka na Vršavě a všechna skončila přesvědčivým vítězstvím žlutomodrých barev. Jedno ze stěžejních střetnutí odehrála patnáctka ševců proti Opavě, kterou v rámci Moravskoslezské žákovské ligy zdolala přesvědčivě 4:0, a dočkala se tak premiérové jarní výhry v soutěži

Aktivní úvod přinesl mladým ševcům vedení již v 7. minutě: centr Vojty Hlavňovského usměrnil před bránu Matěj Tkáč a na správném místě stál Jakub Nevrlý, který prostřelil hostujícího brankáře – 1:0.

Zlínští mladící pokračovali v ofenzivním pojetí, výsledkem byly dva nebezpečné průniky Matěje Tkáče a zakončení Jakuba Nevrlého. Skóre se ale do poločasu nezměnilo, soupeř prakticky branku, kterou hájil Jirka Procházka, neohrozil.

I v druhém poločase se tlačili žlutomodří za druhým gólem. Ve 43. min. nezužitkovali obrovský závar před opavskou bránou Jan Fagulec a Lukáš Střecha. V  50. minutě střela Tomáše Brambora také ještě nerozvlnila síť, ale v 53. minutě se to již povedlo Davidu Vávrovi po rohovém kopu Vojty Hlavňovského – 2:0.

V zápětí se do šance dostávali Richard Sabák s Matějem Tkáčem. Ten si také připsal na své triko v 69. minutě třetí gól v síti hostů, když si pohrál s obránci soupeře a nekompromisně zavěsil – 3:0. Konečné skóre upravil v poslední – 80. minutě – Kushlen Nyambayar po skvělé přihrávce Sama Žiaka – 4:0.

VÝSLEDEK – 20. KOLO MSŽL: FC ZLÍN “15“ – SFC “15“ 4:0 (1:0). Branky: 6. Jakub Nevrlý, 53. David Vávra, 69. Matěj Tkáč, 80. Kushlen Nyambayar. Rozhodčí: Slováček Adam – Fridrich Denis, Rada Tomáš. Diváci: 56. Sestava Zlína: Jiří Procházka-Ondřej Bližňák, Jakub Němeček, Ondřej Šebeste, David Vávra, Matěj Tkáč, Tomáš Brambor, Jan Fagulec, Vojtěch Hlavňovský, Richard Sabák, Jakub Nevrlý. Střídali: Lukáš Střecha, Jakub Truhlář, Kushlen Nyambayar, Tom Juřička, Petr Jaroš.