Patnáctka ševců otočila v přípravě duel ve slovenské Dubnici, čtrnáctka nezvládla druhý poločas

Patnáctka ševců se vrátila v přípravě na vítěznou vlnu. Starší žáci Zlína po úterním nevydařeném duelu s Teplicemi tentokrát vycestovali do Dubnice nad Váhom. Na půdě slovenského celku zvítězili po poločasovém obratu 2:1.

Domácím patřil úvod utkání. Dubnica si vytvořila dvě slušné příležitosti, mladí ševci kontrovali po rohových kopech. Ve 13. minutě se objevil v nadějné pozici Sabák, ale bez úspěchu. Po půlhodině hry šli domácí po rychlé akci do vedení. V závěru poločasu pak žlutomodří zvýšili snahu o vyrovnání, v dobré příležitosti se ocitl Žiak a znovu byli hosté nebezpeční po rohovém kopu.

Gólově se mladí ševci prosadili až Lukášem Střechou v 45. minutě zápasu po zdařilé individuální akci. O deset minut později mohli jít žlutomodří do vedení, jenomže Jan Fagulec pokutový kop neproměnil. Rozhodnutí tak přišlo teprve v rušném závěru, kdy se snažily obě strany strhnout vítězství na svoji stranu. V 75. minutě se prosadil Samuel Žiak po krásné přihrávce Matěje Tkáče. „Zlepšeným výkonem ve druhé půli se nám podařilo utkání otočit,“ shrnul zlínský trenér Marek Kalivoda.

Méně úspěšná už byla čtrnáctka ševců, která slovenskému soupeři podlehla 2:4. „Utkání se nám nepovedlo. Zaspali jsme v úvodu, kdy soupeř byl agresivní a měl větší chuť do hry než my. V závěru prvního poločasu jsme měli dobrou pasáž, kdy jsme soupeře zatlačili a vstřelili i dvě branky po kombinaci. Druhy poločas byl nahoru dolů. Čekala bych od hráčů víc,“ konstatovala zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

Příští duel odehrají patnáctka i čtrnáctka ševců v pátek ve 14 hodin v Trnavě.

VÝSLEDKY – příprava: FK DUBNICA NAD VÁHOM “15“ – FC ZLÍN “15“ 1:2 (1:0). Branky Zlína: Střecha Lukáš, Žiak Samuel. Sestava Zlína: Procházka (Zachara) – Tkáč, Němeček, Šebesta, Kišš (Bližňák) – Truhlář, Vávra, Sabák (Bíbr), Hlavňovský (Juřička), Žiak – Fagulec (Střecha).

FK DUBNICA NAD VÁHOM “14“ – FC ZLÍN “14“ 4:2 (2:2). Branky Zlína: Herián 2.