Patnáctka ševců ovládla derby na Slovácku a bere tři body

Zlínští mladíci oplatili svým vrstevníkům ze Slovácka měsíc starou porážku a připsali si důležité tři body. Tímto duelem totiž odstartovala skupina o udržení v Moravskoslezské žákovské lize, kde po úvodním kole nadstavbové části ztrácejí mladí ševci na první nesestupovou příčku již jen dva body.

Na hřišti v Boršicích, kde mají své útočiště žákovské týmy 1.FC Slovácko, se jako první prosadili mladí ševci.

Ve 14. minutě po rohovém kopu Hlavňovského se hlavou trefil Vávra -1:0. Ve 31. minutě bylo srovnané na 1:1.

Bližňák fauloval v pokutovém území a nařízenou penaltu domácí proměnili.

V 51. minutě šli opět do vedení hráči Zlína. Po průniku Hlavňovského skóroval Střecha, jenž  byl na hřišti necelou minutu.

V 66. minutě se prosmýkl do šestnáctky Truhlář, byl faulován a sám nařízenou penaltu i proměnil – 3:1.

Osm minut před koncem soupeř ze Slovácka ještě utkání zdramatizoval. Po rohovém kopu snížil hlavou na konečných 3:2.

VÝSLEDEK – 1. KOLO MSŽL, skupina o 7. – 12. místo: FC SLOVÁCKO “15“ – FC ZLÍN “15“ 2:3 (1:1). Branky: 32. Obidnyi Dmytro (penalta), 73. Obidnyi Dmytro – 14. Vávra David, 52. Střecha Lukáš, 62. Truhlář Jakub (penalta). Rozhodčí: Korch Jan – Brhel Michal, Botek Jan. Diváci: 71. Sestava Zlína: Jiří Procházka – Ondřej Bližňák, Jakub Němeček, Ondřej Šebesta, David Vávra ,Matěj Tkáč (75. Kushlen), Tomáš Brambor, Jan Fagulec, Richard Sabák (60. Sam Žiak), Vojtěch Hlavňovský (56. Jakub Truhlář, 78. Petr Jaroš), Jakub Nevrlý (50. Lukáš Střecha).