Patnáctka ševců porazila Líšeň a udržela příslušnost mezi žákovskou elitou!

Naši nejstarší žáci to dokázali! Do druhé fáze Moravskoslezské žákovské ligy na jaře nevstupovala patnáctka ševců zrovna v konformní situaci a na nesestupové příčky jednu chvíli ztráceli šest, respektive sedm bodů. Přesto výborným finišem v nadstavbové části slaví setrvání v nejvyšší žákovské soutěži. Do posledního utkání za týden v Opavě tak můžou jít už s čistou hlavou.

Utkání mladí ševci začali velmi aktivně a do desáté minuty si vytvořili dvě velké příležitosti: V obou se ocitl Jakub Nevrlý, ale ani v jednom případě nebyl úspěšný. Gólově se prosadil až v 15. minutě Vojta Hlavňovský z pokutového kopu za ruku jednoho z bránících hráčů – 1:0. O dvě minuty později už byl náskok dvougólový. Po rohovém kopu Vojty Hlavňovského si hosté srazili míč do vlastní sítě – 2:0.

Mladí ševci i nadále diktovali hru a s tím přicházely další vyložené šance. Bohužel do poločasu už se nepodařilo proměnit ani ty nejvyloženější jako například ve 38. minutě, kdy líšeňský gólman doslova čaroval na brankové čáře a hned třikrát v rychlém sledu dokázal udržet svůj tým ve hře.

I druhý poločas pokračoval náporem zlínských nadějí. Soupeř nestačil zachytávat rychlé akce, ale ani Lukáš Střecha ani Vojta Hlavňovský ve svých tutovkách nebyli úspěšní. Klid přinesla 58. minuta: Vojta Hlavňovský po rohovém kopu odcentroval na zadní tyč a David Vávra neměl problém zacílit přesně – 3:0. Skóre se mohlo měnit i v dalších minutách, příležitostí si náš tým vypracoval na dva zápasy. Konečnou podobu výsledku dal ale až dvě minuty před koncem Jakub Truhlář po pěkné akci Sama Žiaka s Kushlenem – 4-0.

Poslední utkání odehraje U15 v sobotu 15. 6. 2024 v 10:30 hodin v Opavě s místním SFC.

VÝSLEDEK – 9. Kolo MSŽL: FC ZLÍN U15 – SK LÍŠEŇ U15 4:0 (2:0). Branky: Hlavňovský Vojtěch, Vávra David, Truhlář Jakub, vlastní. Rozhodčí: Smýkal Miroslav – Prokůpek Kamil, Vyroubal Daniel. Diváci: 70. Sestava Zlína: Procházka Jiří – Bližňák Ondřej (Bartošák Vojtěch), Jaroš Petr, Šebesta Ondřej, Vávra David – Nevrlý Jakub (Kushlen), Brambor Tomáš (Hála Matúš), Veselý David, Hlavňovský Vojtěch (Truhlář Jakub), Sabák Richard (Žiak Samuel) – Střecha Lukáš (Tkadlčík František).