To se povedlo. Patnáctka ševců sice prohrávala v Kunovicích s domácím Slováckem již o dvě branky, následně však po změně stran duel 21. kola Moravskoslezské žákovské ligy kategorie U15 naklonila na svoji stranu a zvítězila 3:2.
„Zápas měl od začátku vysokou kvalitu z obou stran a přesně odpovídal tomu, co se od derby očekává. Bohužel jsme v první půli inkasovali dvě laciné branky, které nás dostaly do nepříjemné situace,“ konstatoval zlínský trenér Petr Zapletal.
„Do druhého poločasu ale tým nastoupil s úplně jiným nastavením. Kluci přidali na aktivitě, zlepšili pohyb i důraz a postupně začali přebírat kontrolu nad zápasem. V důležitých momentech nás navíc podržel brankář,“ neopomněl zdůraznit zlínský kouč.
„Kontaktní gól nastartoval naši ofenzivu a od té chvíle jsme soupeře zatlačili. Tlak postupně sílil a vyústil ve vyrovnání z penalty, kterou proměnil Pilka. Rozhodující moment přišel v samotném závěru, kdy Mahďák v poslední minutě utkání přesnou hlavičkou dokončil obrat na 3:2. Za výkon ve druhém poločase si kluci vítězství jednoznačně zasloužili,“ mínil spokojený trenér Petr Zapletal.
VÝSLEDEK – 21. KOLO MSŽL U15: FC SLOVÁCKO “15“ – FC ZLÍN “15“ 2:3 (2:0). Branky: 10. Shumulikoski Tobias, 33. Škaroupka Jakub – 49. Janeček Jan Matěj (penalta), 72. Pilka Tomáš (penalta), 80. Mahďák Adam. Rozhodčí: Sivera Jan – Kroča Zdeněk, Krátký Eduard. Hřiště: Kunovice UMT. Diváci: 40.
