Patnáctka ševců překvapila a zvítězila v Ostravě

Patnáctka ševců příjemně překvapila. V předposledním střetnutí skupiny o titul v rámci Moravskoslezské žákovské ligy dokázali žlutomodří zvítězit v Ostravě 2:1. Špatný zápas proti Baníku neodehrála ani čtrnáctka ševců, ta však domácímu výběru podlehla 3:5.

Patnáctka ševců se v první půli dostala do vedení, a přrstořže Ostrava po změně stran záhy srovnala, poslední slovo měli žlutomodří. „Dnes musíme být spokojení. Kluci hráli hlavně v prvním poločase s obrovskou chutí, byli klidní na míči i v těžkých situacích a zaslouženě jsme vedli,“ pochvaloval si zlínský trenér Václav Pavlíček.

„Začátek druhé půle patřil Baníku, dokázal vyrovnat, ale my se po prostřídání opět zvedli a hru vyrovnali. Výsledkem byl pět minut před koncem průnik Chudárka mezi hráči soupeře. Tím překlopil skóre na naši stranu. Kluci zaslouží pochvalu, dnes byl výkon na vysoké úrovni,“ konstatoval spokojeně zlínský kouč.

Ani čtrnáctka ševců neprodala Ostravě svoji kůži lacino. Domácí v prvním poločase hned třikrát vedli, ale žlutomodří pokaždé dokázali odpovědět. Teprve po změně stran dokázal Baník náskok udržet. „Práce našeho týmu v defenzivní činnosti byla nekvalitní, nedůrazná a málo odvážná,“ shrnul příčiny zlínské porážky trenér Milan Hanko.

V posledním kole celé nadstavby i sezony hostí v sobotu na Vršavě mladí ševci soupeře z Hodonína.

VÝSLEDKY – 9. KOLO MSŽL, skupina o 1. – 6. místo: FC BANÍK OSTRAVA “15“ – FC ZLÍN “15“ 1:2 (0:1). Branky: 49. Hruška František – 21. Chudárek Tommy, 75. Chudárek Tommy. Rozhodčí: Kovařik Ondřej – Picmaus Jiří, Horáková Renáta. Diváci: 31. Sestava Zlína: Slavík – Uhlíř, Šnajdárek, Navrátil (Sotolář), Trtek, Vaněk, Šmédek, Pozzi (Hlava), Jakeš (Vrubel), Psota (Veselý), Chudárek.

FC BANÍK OSTRAVA “14“ – FC ZLÍN “14“ 5:3 (3:3). Branky: 9. Babilon Adam, 18. Ručka Michal, 28. Ručka Michal, 53. Hořínek Nikolas, 68. Mezei Milan – 16. Truhlář Jakub, 24. Brambor Tomáš, 32. Nevrlý Jakub. Rozhodčí: Picmaus Jiří – Kovařik Ondřej, Horáková Renáta. Diváci: 40. Sestava Zlína: Zachara – Musil, Matocha, Tkáč, Hlavňovský, Brambor, Sabák, Vávra, Parrilla, Truhlář, Nevrlý. Na střídání: Kišš, Žiak, Kroča, Ševčík, Měřil, Le Xuan, Bíbr.