Patnáctka ševců proti Jihlavě dlouho vedla, nakonec vyválčila s favoritem bod

Základní část Moravskoslezské žákovské ligy zakončila patnáctka ševců domácí remízou s Jihlavou. Celek z Vysočiny přijel na Vršavu v rolu favorita, tu mu však žlutomodří řádně ztížili. Domácí tým i přes jarní zlepšení skončil po 22 odehraných kolech na předposledním místě, o záchranu bude bojovat v nadstavbové skupině.

Na Vršavu přijel třetí tým průběžné tabulky a bylo to znát i na jeho kvalitním herním projevu. Přesto zlínští mladíci dokázali vzdorovat bojovností a disciplinovaným výkonem si vytvářet brejkové situace.

V závěru poločasu, po jedné z nich následoval rohový kop, který usměrnil do branky Jan Fagulec 1-0. Ve druhém poločasu se obrázek hry nezměnil, hosté byli více na míči, ale vyložené příležitosti si nevytvářeli.

Pět minut před koncem se ale taktéž po rohovém kopu prosadil hlavou Vetýška a srovnal na 1-1. V samotném závěru ještě ve velké příležitosti mohl strhnout vítězství na domácí stranu Jakub Truhlář, ale nedokázal usměrnit míč do odkryté jihlavské branky.

VÝSLEDEK – 22. KOLO MSŽL: FC ZLÍN “15“ – FC VYSOČINA JIHLAVA “15“ 1:1 (1:0). Branky: 38. Jan FAGULEC – 75. Petr VETÝŠKA. Rozhodčí: Luboš DROZDY – Ondřej VLK, Tomáš RADA. Diváci: 50. Sestava Zlína: Jiří PROCHÁZKA – Ondřej BLIŽŇÁK, Jakub NĚMEČEK, Ondřej ŠEBESTA, David VÁVRA, Matěj TKÁČ, Jan FAGULEC, Tomáš BRAMBOR, Richard SABÁK, Vojtěch HLAVŇOVSKÝ, Jakub NEVRLÝ. STŘÍDALI: Lukáš STŘECHA, Jakub TRUHLÁŘ, KUSHLEN, Samuel ŽIAK.