Patnáctka ševců skvělým finišem vydolovala v Karviné cennou remízu

Na hřišti MFK Karviná prohrávala patnáctka ševců v rámci 21. kola Moravskoslezské žákovské ligy v 53. minutě již o dva góly, ale nevzdala se a v samotném závěru utkání dokázala vyválčit bod za remízu 2:2.

Domácí dokázali na jaře porazit i lídra tabulky Zbrojovku Brno, ale úvod utkání patřil žlutomodrým barvám. Ve 12. minutě byli hosté blízko gólu, ale Tkáčovu slabou střelu mířící do prázdné branky dokázali zadáci Karviné odvrátit do bezpečí.

Po půlhodině hry už mladí ševci zvedali ruce nad hlavu, když po rohovém kopu hlavou orazítkoval David Vávra břevno, a míč se odrazil na brankovou čáru, a pak, bohužel, ven z brány.

Karvinští brankáře Zacharu prakticky neohrozili, ale přesto šli do vedení: Zlínský brankář zazmatkoval při malé domů od svého spoluhráče a balon chytil do rukou. Nepřímý kop z malého vápna skončil v hostující síti – 0:1.

Do druhého poločasu naskočili Lukáš Střecha s Kushlenem za Jakuba Nevrlého a zraněného Němečka.

Přesto bylo v 53. minutě ještě hůř, v pokutovém území upadl karvinský hráč a rozhodčí nařídil pokutový kop. Zlínský brankář vystihl směr, ale gólu nezabránil – 0:2.

Po přeskupení řad se do hry postupně zapojili Tomáš Juřička, Jakub Truhlář, Maty Bíbr a Petr Jaroš a provedené změny přispěly k velikonočnímu zmrtvýchvstání zlínských mladíků:

V 74. minutě svojí důsledností Lukáš Střecha donutil domácího brankáře faulovat v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Jakub Truhlář. Minutu před koncem po povedené akci Ondřeje Šebesty a Kushlena srovnal skóre nekompromisní střelou do šibenice opět Lukáš Střecha – 2:2.

VÝSLEDEK – 21. KOLO MSŽL: MFK KARVINÁ “15“ – FC ZLÍN “15“ 2:2 (1:0). Branky: 31. a 45. z pen. Tlolka Lukáš – 74. z pen. Jakub Truhlář, 79. Lukáš Střecha. Rozhodčí: Dedek Vojtěch – Šafrán Martin, Mitura Michal. Diváci: 45. Sestava Zlína: Adam Zachara – Ondřej Bližňák (55. Tomáš Juřička), Jakub Němeček (41. Kushlen), Ondřej Šebesta, David Vávra, Matěj Tkáč (71. Petr Jaroš), Tomáš Brambor, Sam Žiak (55. Jakub Truhlář), Jan Fagulec, Richard Sabák (67. Matouš Bíbr), Jakub Nevrlý (41. Lukáš Střecha).