Patnáctka ševců ve Frýdku dvakrát vedla, nakonec veze bod

V dalším důležitém duelu nadstavbové skupiny o 7. – 12. místo udržela patnáctka ševců reálnou naději na záchranu v Moravskoslezské žákovské lize. Díky remíze 2:2 na hřišti přímého konkurenta z Frýdku-Místku v boji o poslední nesestupovou příčku se drží žlutomodří v těsném závěsu za svým nedělním soupeřem.

Ve větrné loterii v nedělním dopoledni ve Frýdku–Místku mladí ševci dvakrát vedli, soupeř dokázal pokaždé odpovědět.

Ve 23. minutě otevřel skóre Lukáš Střecha po kombinaci, na jejímž začátku byl Jan Fagulec 1-0.

Ve 33. minutě nechali zlínští fotbalisté příliš prostoru v šestnáctce domácímu Janušci, a ten prostřelil Adama Zacharu 1-1.

O přestávce se do hry zapojil Jakub Nevrlý a důvěru splatil po pěti minutách pobytu na hřišti. Po standardní situaci Hlavňovského usměrnil míč za záda domácího gólmana 2-1.

Tentýž hráč se o chvíli později dostal do další gólové příležitosti, ale bránu tentokrát o centimetry minul.

S přibývajícím časem soupeř s podporou silného větru stupňoval tlak a hrozil zejména ze standardních situací. V 70. minutě dokázal jednu z nich po závaru proměnit ve vyrovnávací gól Šištík 2-2.

V příštím kole zajíždí mladí ševci do Líšně, a to v sobotu 4. května. Utkání začíná v 10.30 hodin.

VÝSLEDEK – 3. KOLO MSŽL, skupina o 7. – 12. místo: FK FRÝDEK-MÍSTEK “15“ – FC ZLÍN “15“ 2:2 (1:1). Branky: 33. Janošec Adrian, 70. Šištík Václav – 23. Střecha Lukáš, 46. Nevrlý Jakub. Rozhodčí: Dudek Matěj – Lukašík Petr, Chýlek Martin. Diváci: 36. Sestava Zlína: DAM ZACHARA – ONDŘEJ BLIŽŇÁK, JAKUB NĚMEČEK, ONDŘEJ ŠEBESTA, DAVID VÁVRA, JAN FAGULEC (78. ADAM ŽABČÍK), TOMÁŠ BRAMBOR, RICHARD SABÁK (60. SÁM ŽIAK), MATĚJ TKÁČ (41. JAKUB NEVRLÝ), VOJTĚCH HLAVŇOVSKÝ (68. KUSHLEN), LUKÁŠ STŘECHA (71. PETR JAROŠ).